2024 GMC Hummer EV SUV

2024 GMC Hummer EV SUV

2024 GMC Hummer EV pikap kamyonunun Ekim ayındaki büyük tanıtımını takiben SUV varyantı da ortaya çıktı.

 Beklendiği gibi daha küçük görünüyor. Kabaca kapılardan ileriye doğru, bloklu kamyonet ile aynı. Ancak arka yarının artık kapalı bir kargo alanı, tam kapılı bir bagaj kapısı ve ona monte edilmiş tam boyutlu bir yedek parçası var.

Tweaked görünümünün yanı sıra, SUV fiziksel olarak daha kısa. Tam boyutlar henüz açıklanmadı, ancak dingil mesafesi, toplam 126.7 inç olan kamyondan 8.9 inç daha kısa . Kuyruk, arka tekerlekleri tampona yakın olan kamyondan çok daha kısa olduğundan, toplam uzunluk muhtemelen daha da kısalmış. Bu değişikliklerin her ikisi de kırılma ve ayrılma açılarını büyük ölçüde iyileştirecek, ayrıca aracı yolda ve arazide genellikle daha manevra kabiliyetine sahip hale getirecek. GMC , dört tekerden direksiyonla, dönüş dairesinin kamyondan yaklaşık bir buçuk fit daha sıkı, yalnızca 35,4 fit olduğunu söylüyor.

Güç aktarma organları kamyonun ki ile aynı. EV2 ve EV2X, 625 beygir güç üreten iki motora sahip. Daha yüksek EV3X ve Edition 1 trimleri, 830 beygir gücü üreten üç motora sahip. Elektrik menzili, teknik özelliklere bağlı olarak yaklaşık 250 mil ile 300 mil arasında değişiyor. Son derece hızlı 800 volt, 300 kW DC hızlı şarj mevcut ve taban trim seviyesi hariç hepsine dahil. EV2X ve üzerinde, 35 inç çamurlu arazi lastiklerine sahip 18 inç jantlar ekleyen Extreme Off-Road Paketi mevcut. Ayrıca ünlü Yengeç Modu ile yerden yüksekliği artıran havalı süspansiyon ve dört tekerden yönlendirme alabileceksiniz. Super Cruise, her GMC Hummer EV’de standart olacak .

Fiyatlandırma ve donanım seviyeleri kamyonet ile hemen hemen aynıdır, sadece 1. Sürümü değişmektedir. Temel model 79.995 dolardan başlıyor ve her bir donanım ve fiyat aşağıda listeleniyor. Fiyatlar, varış noktası ücreti olmadan listelenmiştir çünkü bu rakam henüz açıklanmadı.

  • EV2: 79.995 ABD doları
  • EV2X: 89.995 ABD doları
  • EV3X: 99.995 ABD doları
  • 1.Baskı: 105.595 $ (Extreme Off-Road Paketi ile 110.595 $)

Edition 1 SUV’ler ilk olarak satışa sunulacak ve satışlar önümüzdeki yılın başlarında başlayacak. EV2X ve EV3X baharda satışa çıkarken, EV2 temel donanımları ile 2024 baharında satışa çıkacak. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ