OTONOM TRAKTÖR

OTONOM TRAKTÖR

Interstellar filmi 2014 senesinde Chritopher Nolan tarafından yapılmış amerikan yapımı bir film. Film, kendi kendine giden traktörlerin tarlada çalışır çekimleri ile başlar. Bilim kurgu tarzındaki bu film 7 sene önce bu günü anlatmış. İŞTE BU GERÇEK OLUYOR.

John Deere, CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda otonom sürüş özelliğine sahip traktörlerini ortaya çıkarttı.

Çiftçiler normalde tarlalarında okul otobüsleri, bisikletliler ve diğer sürücülerle karşılaşmazlar. John Deere, 8R modeliyle başladı ve traktöre etrafındaki dünyanın 360 derecelik bir görünümünü veren altı çift stereo kamerayla donattı. Bu kameralar tarafından yakalanan görüntüler, şirketin derin bir sinir ağı olarak adlandırdığı şeye iletiliyor ve analiz ediliyor. Traktöre bir engelden kaçınmak için devam edip etmeyeceğini veya durması gerekip gerekmediğini söyleyen sistemdeki beyin. 

John Deere’in otonom traktörü, coğrafi çitle çevrili bir alanda çalışıyor, böylece nerede döneceğini ve ne zaman duracağını biliyor. (evlerdeki akıllı süpürgede kullanılan sistem). Kurulumun kolay olduğu söylendi: Çiftçilerin onu bir tarlaya götürmeleri, yapılandırmaları ve amaca yönelik tasarlanmış bir akıllı telefon uygulamasını kullanarak işi başlatmaları yeterli.  Bu nedenle (kabinde veya sahada) insan denetimi gerektirmez ve uygulama, sahiplerine görüntülere, canlı video beslemesine ve çeşitli verilere erişim sağlıyor. Traktörün hızını ve saban derinliği gibi aletlerini ayarlamak için mobil cihazlar kullanılabiliyor.

Güç, 410 beygir gücü geliştirmek için çift turboşarjlı 9.0 litrelik PowerTech sıralı altı dizel motordan geliyor. Bir e23 PowerShift şanzımanlı 8R, daha bir çok uygulamaya da açık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org