www.autowritetr.com

3DEXPERIENCE, “Geleceğe Yön Vermek”

3DEXPERIENCE, “Geleceğe Yön Vermek”

İngiltere’nin Kusursuz Otomotiv Mirası Üç Boyutlu Deneyimlerle Daha Da Zenginleşti

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE firması Dassault Systèmes’inTürkiye Ülke Müdürü Burak Süsoy, firmalarının otomotiv sektörüne yönelik sunduğu yenilikçi uygulamaları otomotiv sektörü özelinden anlattı.

Birçok İngiliz otomobil OEM’i ve tedarik zinciri, 3D ve diğer dijital varlıklarının etrafında işbirliğini geliştirmek, birleştirmek ve gerçekleştirmek için Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Platformu’nun entegre uygulamalar içeren paketini kullanıyor.

Otomotiv endüstrisi her zaman teknolojinin ön cephesinde yer almayı hedefledi; bu durum, birkaç yıl içinde birçok farklı sistemin geliştirilmesine neden olsa da eski sistemlerin çoğu halen kullanılmaya devam ediyor. Geçmişten kaynaklanan sorunların nedeni ise, uyumsuz yazılım uygulamalarının entegre edilememesi. Ve de verimlilikle bilgiyi paylaşarak birlikte çalışma becerisini olumsuz etkileyen bölümler arası veri iletişiminin eksikliği tabii ki.
BurakSusoy
Bu operasyonel sorunun üstesinden gelmek için birçok İngiltere otomobil OEM’i ve tedarik zincirleri, 3D ve diğer dijital varlıklarının etrafında işbirliğini geliştirmek, birleştirmek ve gerçekleştirmek için Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Platformu’nun entegre uygulamalar içeren paketini kullanıyor. Ayrı ayrı bileşenler ve bütün olarak otomobiller, mekanikler, elektronikler ve yazılım içeren aralarında bağlantılı karmaşık sistemlerle simüle ediliyor. Fikirden tasarıma, geliştirme, üretim, kullanım, bakım ve geri dönüşüme kadar tüm aşamalarını simüle ederek bütün bir ürün yaşam döngüsünü kapsayan uygulamalar kullanılıyor.

Hepimizin bildiği gibi İngiltere otomotiv endüstrisi çok uzun bir ‘kusursuzluk mirası’na sahip. Dünyanın en önemli otomobillerinden bazıları İngiltere’de üretildi. Geleceği oldukça parlak görünen sektörün geçmişi de, İngiltere ekonomisi için büyük bir başarı hikayesi.

İngiltere’de bvu başarıyı paraya dönüştürmekisteyen otomobil üreticileri daha fazla aracı daha verimli bir şekilde üretmeyi amaçlıyor. Bunu, imalatla ürün tanımlama arasında sıkı bir bağlantı kurarak ve mekanik, yazılım ve elektronik işlevler arasında daha büyük bir entegrasyon sağlamak amacıyla, sistem mühendisliğinde yenilikler yaparak gerçekleştiriyorlar. Bu iki ayaklı strateji daha fazla ürün kontrolü ve daha fazla üretim esnekliği sağlıyor. Bunun karşılığında gelişmiş özelliklere sahip daha cazip araçların toplu halde özelleştirilmesi kolaylaştırılmış oluyor ve bu nedenle arz ve talep arasında daha iyi denge kurulabiliyor.

Bentley Motors, Jaguar Land Rover ve McLaren referanslar arasında
DS Car image 1
Dassault Systèmes; Bentley Motors, Jaguar Land Rover ve Mclaren gibi İngiltere otomobil markalarının yanı sıra birçok Formula 1 ekibiyle ortaklık kurdu. 3DEXPERIENCE Platformu ekipler arası işbirliğini kolaylaştırırken, piyasaya sunma süresini yüzde 50 oranında kısaltıyor. Müşterilerin taleplerini daha iyi anlama ve yanıtlama becerisi sağlıyor, karmaşık tedarik zincirlerini sadeleştiriyor ve riski azaltırken karar alma sürecini destekliyor.

Kutunun İçinde Düşünmek

3DEXPERIENCE platformunun uygulamaları otomobil üretiminin ötesine uzanıyor ve müşterilerin dünyasına erişiyor. Alan kısıtlaması olan şehirlerdeki otomobil fuarlarında ziyaretçilerin olası her kombinasyonu sanal olarak deneyebilmesi için 3DEXPERIENCE Platformu kullanılarak ultra gerçekçi ve sarmalayıcı 3D görüntüleme kullanılıyor. Araçların yüzey dokuları, gerçeğin sanaldan ayrılmasının mümkün olamayacağı kadar gerçekçi işleniyor. Otomobili tüketicilerin seçimleriyle tam anlamıyla eşleşecek şekilde üretmek için tercihlerkaydedilebiliyor.Arkadaşlar ve ailelerine ne seçildiğini göstererek onları da sürece katmak için sosyal medya yoluyla otomobillerin özelliklerini paylaşmak da mümkün.

Gerçek zamanlı işbirliği

İngiltere motor endüstrisinin potansiyelini gerçekleştirebilmesine yardımcı olacak birlikte çalışmaya dayalı yenilikçiliği ilerletmenin anahtarı tedarik zinciri entegrasyonu. 3DEXPERIENCE Platformu uygulamalarını bulut teknolojisi üzerinde kullanılabilir hale getirmek küçük tedarikçilerin OEM ortaklarıyla aynı endüstriyel deneyimlere erişim sağlamasına olanak tanıyor. Bu; daha önce yalıtılmış olan daha fazla grubun ekipler halinde birlikte çalışmasıyla yenilikçilikle sonuçlanan gerçek zamanlı iş birliğine olanak sağlıyor. Bulut tabanlı uygulamalara bu şekilde erişim sağlamak, daha fazla verimlilik için yapılandırma veya prosedürleri yükseltmeye ihtiyaç duymadan kaynaklara anında erişim olanağı bulunan 1’inci ve 2’nci katman tedarikçilerin maliyetlerini de azaltıyor.

Daha az kompozit maliyeti ve hafif metallerin daha uzun süre kullanımı emisyonların azaltılmasına yardımcı olurken üreticilere daha fazla tasarım seçeneği sunuyor. Artan kullanım, dikkate değer oranda 3DEXPERIENCE dijital simülasyon uygulamaları tarafından destekleniyor. Bunlar, 3D modelleme ve ardından gelen kompozit ve alüminyum yapı üretimini, fiziksel olarak üretilmeden önce tasarım ve performansın tamamen anlaşıldığı ve optimum hale getirildiği bir kesinlikte destekliyor. Dassault Systèmes uygulamaları İngiltere’den birçok prestijli ve yüksek performanslı otomobil OEM’sinin otomobillerinin ağırlığını azaltırken gücünü, sağlamlığını ve cazibesini artırmalarına olanak tanıyor.

Otomotiv sektöründe 3D baskı yoğun olarak kullanılıyor
DS Hood V6 producibility
Bu hızlı gelişen teknolojinin kullanılmasının anahtarı, 3D dijital varlıklarının kurumun her noktasında kullanılabilmesi. Entegre uygulama platformuyla 3D dijital modellerine erişim ve bu modellerin kullanımı, bir şeyler üretmenin bu heyecan verici yeni yoluyla bağlantılı kurumsal faydalar üretecek şekilde mühendislik dışı departmanlara uzanıyor. Tasarım ve pazarlama, 3D baskıyı benimseyen ilk mühendislik dışı departmanlardan oldu. Bugünlerde satış sonrası sektörünü, belirli parçaları 3D baskıyla üretme araçlarıyla donatmaya yönelik bir hareketlilik bulunuyor.

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Platformu otomotiv sektörüne, tüm paydaşlarının erişim sağladığı bir platformu kullanarak süreçlerini entegre etmesinde yardımcı oluyor. Bu, her otomobil bileşeninin hem kendi üretim ortamında hem de otomobilin üzerinde simüle edilebileceği anlamına geliyor. Bu durum, tasarlayan, mühendisliğini yapan, üreten, onaran, sahip olan, satın alan veya sadece harika bir yeni nesil İngiliz otomobiline sahip olmak isteyen tüm paydaşların ihtiyacı olan bilgilere erişim sağlamasına olanak tanıyor.

Jaguar Land Rover’da Değişime Yön Verme

Bu tür bir entegre sistemin örneği Jaguar Land Rover’da (JLR) görülebilir. JLR’nin Ürün Geliştirme Operasyonları direktörü Paul Davies JLR’nin otomobil geliştirme süreçlerini, aletle işleme teknolojisini ve proje ve Ürün Kullanım Döngüsü Yönetimi (PLM) teknolojilerini dünyanın her yerinden 8 binden fazla insan için tanımlayan ekibe liderlik etmekte.

Davies yakın zamanda şunları söylemişti: “JLR’nin otomobil portföyünü segment belirleyen ürünlerle genişletme çalışmaları güçlü bir teknik temel gerektiriyor. BT geçmişimiz eski JLR verilerini içeren 600’den fazla ada ve silo oluşturdu. Çoğunluğu aralarında uyumlu değil. İşinizi geliştirmek için tüm verileriniz birlikte çalışabilir şekilde entegre ve sezgisel olarak tüm JLR paydaşlarının kullanımına açık olmalıdır.”

Yenilikçiliği geliştirmek ve geliştirme süresini azaltmak için JLR, 3DEXPERIENCE Platformunu iPLM adı verilen bir projeyi hayata geçirmek üzere Dassault Systèmes ile iş ortaklığı kurmuştu.JLR’de 3DEXPERIENCE Platformu uygulamaları, 14 etki alanındaki otomobil tanımı ve özelliklerinin tamamını kapsıyor. Bu kapsam malzeme faturaları, parçalar ve montaj, gereksinimler ve onaylamanın yanı sıra şu anda yeni araç geliştirme sürecinin yüzde 60’ı sayılan araç dahili yazılımı içeriyor. Elektrik tasarımı, stil ve multifizik ve Sonlu Eleman Analizini (FEA) içeren bilgisayar destekli mühendislik de bu kapsama dahil.

Tüm paydaşlar tarafından kullanılan tek bir birleşik platform yenilikçiliğin gelişmesine olanak tanır çünkü uzmanların çalışmaları herkes tarafından paylaşılabilir ve kullanılabiliyor.Tedarikçileri bu ağ içinde sıkı sıkıya bağlamak kurum içi işbirliğinin dünyanın her yerindeki tedarik zinciri ortaklarına kadar genişletilmesini sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org