www.autowritetr.com

4 VOKAL’den “BAŞKA”

4 VOKAL’den “BAŞKA”

Sibel Sezal, Elçin Dönmez, Barış Bahçeci ve Devrim Ünay’dan oluşan 4 Vokal, ikinci stüdyo albümü “Başka / Beş Sekiz Kış Şarkıları”nı yayınladı.

Albümde beşi anonim olmak üzere 5/8’lik toplam 8 eser dinleyicilerle buluşuyor.
4 Vokal’e, davulda Riccardo Marenghi, kontrbasta M.Alper Kılıç, vurmalı çalgılarda Yasin Kayırtar ve tuşlu çalgılarda Haluk Polat eşlik ediyor. Başka’nın son parçası Yemen Türküsü’nde ise çok sesli vokal topluluğu Ychorus’un eşliği yer alıyor.

Tüm düzenlemelerin Haluk Polat’a ait olduğu albümün kayıtları, We Play stüdyolarında gerçekleştirildi ve albüm We Play etiketiyle 10 Mart 2017’de piyasaya çıktı.
Başka’da sırasıyla aşağıdaki eserler yer alıyor:
1- Sarı Gelin
2- Dar Hejiroke
3- Odam Kireç Tutmuyor
4- Drama Köprüsü
5- Ne Ağlarsın
6- Anan Var midur?
7- Kara Sevda (Gökte Yıldız Ellidir)
8- Yemen Türküsü feat. Ychorus

4 Vokal, 2013 yılında çıkardığı ilk albümü Yolculuk’ta olduğu gibi, bu albümde de halk şarkılarının dokusunu bozmadan onları ‘başka’ bir bakış açısıyla yorumluyor; ezgiler ve sesler aracılığıyla kalbimizi titreten duyguları ve anlamları keşfe çağırıyor.
4 Vokal, Başka albümünde dinleyiciye müzikal anlatım yoluyla görsel bir imgelem sunmayı da amaçlıyor. Şarkıları dinlerken bir İncir Ağacı’nın altında kaybettiği sevgilisi için ağlayan o kadını, sevdiğinden göç sırasında ayrı düşmüş o adamı, Balkanların soğuk rüzgarıyla savrulmuş yaşamları, Karadeniz’in yeşil serin yaylalarını hem duyuyoruz hem de gözlerimizde canlandırıyoruz.
İletişim: Zeynep Göktürk Gürel zeynepgokturkgurel@gmail.com (549)293 98 33

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ