5 yıllık proje tamamlandı!

5 yıllık proje tamamlandı!

Ecotorq motor ve arka aks, 58 milyon euro’luk yatırım ve bu rakam içindeki 13.5 milyon liralık devlet desteği olan TUBİTAK AR-GE yatırımı teşviği ile hayat buldu.

2016 yılından beri süren çalışmalar sonucunda; 230 Türk mühendisinin emeği ile üretilen Türkiye’nin ilk ve tek yerli şanzımanı FORD OTOSAN’ın Eskişehir fabrikasında üretildi.

Ecotorq motor ve arka aksın Eskişehir’de üretilmesiyle FORD TRUCK’S kamyonlarında yerlilik oranı yüzde 90’a ulaşacak.

Törende konuşan Ali Koç, Avrupa’da satılan Ford marka ticari araçların yüzde 90’ının Türkiye’de üretildiğini açıklayarak; “Ford’un hafif ve orta ticari araçta olduğu gibi Avrupa’da Ford markası taşıyan ticari araçların yaklaşık yüzde 90’ı Türkiye’de üretiliyor. Kamyon üretiminde de bize ve Türkiye’ye duyduğu güven ile Ford Trucks markasının global pazarda temsil edilmesi konusunda Ford Otosan’a biçilen rol ne mutlu ki her geçen gün büyüyerek artıyor. Giderek büyüyen üretim gücü, mühendislik bilgi birikimi ile Ford Trucks, ülkemizin ağır ticari araç üretiminde küresel oyuncular arasına girmesine olanak sağladı. Bunun en güzel örneği olan F-MAX olarak adlandırdığımız kamyonumuz. F-MAX ağır ticari araç üretim yolculuğumuzda kilometre taşı niteliğinde bir öneme sahip.” dedi.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ise, “İlk kez 2003 yılında Eskişehir fabrikamızda başladığımız, ağır ticari araçlarımızın kalbi Ecotorq motor üretimimiz büyüyerek devam ediyor. Ağır ticari araç üretiminde önemli unsurlardan biri olan arka aks ise mühendislerimiz tarafından geliştirilerek 2015 yılından beri üretiliyor. Ve bugün… Ne mutlu ki şirketimiz, tasarımından test süreçlerine kadar tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği ilk ve tek yerli Ecotorq şanzıman ile bir yeniliğe daha imza atıyor. Türkiye’nin ilk ve tek yerli şanzımanı ile ağır ticaride araçlarımızın yerlilik oranını %90’ın üzerine çıkaracak.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org