www.autowritetr.com

57 Yıllık ve 9 Cumhurbaşkanı Taşıdı

57 Yıllık ve 9 Cumhurbaşkanı Taşıdı

Bayar dönemi Köşk’e alındı

Köşk kaynaklarından alınan bilgilere göre; 1957 model araç ise DP iktidarı döneminde Celal Bayar’ın cumhurbaşkanlığı sırasında Cumhurbaşkanlığı’na makam aracı olarak alındı. Üstü açık makam aracı, bugüne kadar yaklaşık 68 bin kilometre yaptı. Araç, Bayar’ın cumhurbaşkanlığı döneminde ABD’den sıfır kilometrede alındı. Tarihi araç, 1969 yılına kadar Köşk’te cumhurbaşkanlarının makam aracı olarak kullanıldı.

Tarihe tanıklık etti
Araç, 1970’li yılların başından itibaren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında tören aracı olarak kullanılmaya başlandı. Araç, yıllardır Cumhurbaşkanlığı’nda tutuluyor ve bakımı Köşk ulaştırma – bakım servisinin görevlileri tarafından yapılıyor. Cadillac, Köşk’ün garajında üstü kapatılarak özenle korunuyor. Cadillac, Türk demokrasi tarihine not düşülecek özelliklere sahip. Bayar’ın ilk kullandığı bu araç makam ve tören aracı olarak hem cumhurbaşkanı hem de genelkurmay başkanı sıfatları ile Cemal Gürsel, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk ve Kenan Evren gibi isimleri taşıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim’de birlikleri selamladığı 1957 model Cadillac, daha önce de Cemal Gürsel, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk ve Kenan Evren gibi isimleri taşıdı.

Celal Bayar’ın cumhurbaşkanlığı döneminde ABD’den alınan araç, 1969 yılına kadar Köşk’te Cumhurbaşkanları’nın makam aracı olarak kullanıldı.

Araç, 1970’li yılların başından itibaren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında tören aracı olarak kullanılmaya başlandı.

Kapalı garajda muhafaza edilen Cadillac, 68 bin km’de.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org