AH O KIRMIZI : OPEL Astra

AH O KIRMIZI : OPEL Astra

OPEL’in en yenisi, yeni yüzünü KIBRIS’da gösterdi.

Otomotiv basının deneme sürüşünü gerçekleştirdiği OPEL Astra lansmanı, KIBRIS’da halen kapalı olarak bulunan MARAŞ ve Girne arasında yapıldı. Ters trafikte yol alan sürücüler biraz zorlansa da, ekstra dikkatle organizasyonu hasarsız tamamladı.

2023 senesinde tamamen elektrikli versiyonu da piyasaya çıkacak olan yeni OPEL Astra’nın fiyatları da şöyle açıklandı: 1.2 lt 130 hp benzinli MT6 Edition: 668.900 TL 1.2 lt 130 hp benzinli AT8 Edition: 774.900 TL Elegance: 844.900 TL GS-Line: 894.900 TL GS: 924.900 TL 1.5 lt 130 hp dizel AT8 Edition: 824.900 TL.

Segmentinin en çekici otomobillerinden bir olmaya aday OPEL Astra, dış görünüşü olarak son derece modern tasarıma sahip. Otomobil ayrıca yeni OPEL’in marka yüzünü de en iyi yansıtan araçlarından biri.

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, çok güvendikleri yeni Opel Astra ile, hem C hatchback ithal araçlarda liderliği hem de Opel tarihinin Türkiye’deki satış rekorunu kıracaklarını söyledi. Girgin, 2023’te 63 bin adetlik satışla yüzde 7’lik pazar payını hedeflediklerini de vurguladı.

OPEL Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, yeni Astra’nın Türkiye’de sınıfının en çok tercih edilen modellerinin başında geldiğini belirterek, yeni modelin hem satış grafiğine ciddi ivme kazandıracağını hem de Opel Türkiye’nin Avrupa’daki konumunu güçlendireceğini söyledi.

‘2023 HEDEFİMİZ NET: İTHAL C HATCBACKTE LİDERLİK’

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, yeni Astra’nın Türkiye’de sınıfının en çok tercih edilen modellerinin başında geldiğini belirterek, yeni modelin hem satış grafiğine ciddi ivme kazandıracağını hem de Opel Türkiye’nin Avrupa’daki konumunu güçlendireceğini söyledi.

Türkiye olarak Opel’in Avrupa’da üçüncü büyük pazarı olduğunu vurgulayan Alpagut Girgin, “Altıncı nesil Astra ile bu unvanımızı daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Net olan bir diğer hedefimiz de 2023 yılında C hatchbackte, ithal araçlarda bir numaralı marka olmak” dedi.

‘2023’TE 63 BİN REKOR SATIŞ, YÜZDE 7 PAZAR PAYI’

750 bin olarak tahmin edilen pazarda yılı 45 bin ve biraz üstünde yüzde 6’lık pazar payı ile kapatacaklarını öngördüklerini belirten Girgin, 2023’e ilişkin beklentilerini de şöyle özetledi: “Gelecek sene için de bir çıt daha yukarıyı hedefliyoruz. 2004’te 58 bin, 2013-2016 yıllarında 55-56 binli adetleri görmüştük. 2023’te Opel tarihinin Türkiye’deki rekor satışına imza atmak istiyoruz. 2023 için ise eksiksiz hale gelen ürün gamımızla yüzde 7’lik bir pazar payı ve 63 bin adetlik satış hedefimiz var. Bu rakamın 50 bini binek, 13 bini hafif ticari olacak. Burada en önemli katkıyı bir dönemdir katkı alamadığımız C hatchbackten, yeni Astra’dan alacağız. CEO’muz da bize bu hedefimiz için tedarik garantisi verdi.”

‘FİYATI BELLİ OLMADAN 50 BİN TL KAPORA YATIRDILAR’

Yeni Astra’ya olan ilginin fiyat açıklanmadan yatırılan kaporalarla da ortaya çıktığını belirten Alpagut Girgin, “Yeni Astra’da biz daha fiyat açıklamadan 1000’e yakın kaporası ödenmiş kesin bağlantımız oluştu. 50 bin TL civarında belirlenen bir kapora alındı satış fiyatı açıklanmadan. Bu da duyulan güvenin göstergesi. Zaten Astra lansmanını biraz ötelememizin nedeni buydu. Talep ve üretim konusunda arada boşluk olsun istemedik. Bir iki ay talebi karşılayamaz durumda olmayalım diye böyle bir strateji kurduk” dedi.

Opel Astra, altıncı nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Dört farklı donanım, 1.2 litre turbo benzinli ve 1.5 litre dizel motor seçenekleri ile 668 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak yeni Astra, tanıtımıyla da dünyada bir ilke imza atarak tarihe geçti.

OPEL’in 1937 yılında ürettiği Kadett modelinin devamı olan Astra, tasarımından teknolojisine yenilenerek altıncı nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Markanın C hatchback sınıfındaki temsilcisi yeni Opel Astra, dört farklı donanım, 1.2 litre turbo benzinli ve 1.5 litre dizel motor seçenekleri ile 668 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Alman teknolojisini en çağdaş tasarımlarla buluşturan Opel, sınıfının en çok tercih edilen modellerinden Astra’nın altıncı neslini ülkemizde satışa sundu. Yeni nesliyle duyguları harekete geçirirken Opel Astra, iç ve dış tasarımıyla da dikkatleri üzerinde topluyor. İlk göz temasında keskin hatlarıyla dikkatleri üzerine çeken yeni Astra, sunduğu teknolojiler ve verimli motor seçenekleriyle sınıfında standartları yeniden belirliyor. Ülkemizde Editon, Elegance, GS Line ve GS isimli dört farklı donanım seçeneğiyle satılmaya başlanan yeni Astra, bu sayede otomobil severlere zengin seçim olanağı sunuyor. Verimli 1.2 litre benzinli ve 1.5 litre dizel motor seçenekleriyle ülkemiz yollarına çıkan yeni model, her iki motor seçeneğinde de AT8 isimli, 8 ileri vitesli otomatik şanzımana sahip. Her açıdan gerçek bir tasarım simgesi olarak öne çıkan yeni Astra, ülkemizde 668 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Opel showroom’larında satışa sunulacak.

CESUR VE YALIN TASARIM FELSEFESİ

Yeni Astra’nın tasarımı Opel’in 2020’li yıllar boyunca uygulayacağı güncel tasarım diliyle buluşuyor. Markanın ilk kez gerçek anlamda Mokka’da kullandığı yeni tasarım yüzü ve temel dış tasarım ögesi olan Opel Vizör, aracın ön cephesi boyunca uzanıyor yeni modelin daha geniş görünmesini sağlıyor. Ultra ince IntelliLux LED® Pixel farlar ve IntelliVision 360o Çevre Görüş Kamerası gibi teknolojiler Vizör’e kusursuz bir şekilde entegre ediliyor. Yeni nesil Astra, yandan bakıldığında oldukça dinamik bir görünüm sergiliyor. Arkadan bakıldığında ise Opel Compass yaklaşımı; merkezi olarak tam ortada konumlanan şimşek logosu, dikey olarak hizalanan 3. fren lambası ve arka stop lambaları ile vurgulanıyor. Tüm dış aydınlatmalarda olduğu gibi stop lambalarında da enerji tasarruflu LED teknolojisi kullanıyor. Bagaj kapağında bulunan şimşek logosu, bagaj açma mandalı olarak önemli bir işlev üstleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org