AMİRAL GEMİSİ VİZYONU TAMAMLADI

Alman lüks otomobil üreticisi Mercedes-Benz amiral gemisi olan S-Serisini yeniledi. Yeni S-Serisi, dinamik görünümlü yapısı, geliştirilmiş güvenlik ve konfor donanımları ile yine patronlar dünyasının vazgeçilmezi olacak. Lansmanında incelediğimiz Yeni S-Serisinin dış tasarımına baktığımızda klasik Mercedes görünümünü sürdürmeyi başarıyor. Akıcı bir tasarıma sahip olan S-Serisi ihtişamlı bir görünümün en iyilerinden diyebiliriz. Dinamik ve güven veren bir çizgiye sahip olan modelin radyatör ızgarasına önceki versiyonuna göre daha genişlemiş ve dik bir şekilde konumlandırılmış. Markanın kendine özgü karakteri aracın çizgilerine de yansımış ve hareketsiz konumda bile ekstra dinamizm sağlıyor. Arka kısma baktığımızda tamamen LED teknolojisinin araca hakim olduğunu görüyoruz. Genişlik hissini arka taraf çok iyi ifade etmiş. LED teknolojisi aslında Yeni S-Serisinin her yanını kaplamış. S-Serisinde klasik ampullerden vazgeçilmiş ve LED teknoloji aracın tüm aydınlatma sistemine işlemiş. S-Serisinde yaklaşık 500 LED kullanıyor.

Mercedes-Benz-S-Class otogündem

İşçilik kusursuz
Mercedes-Benz S-Serisi’nin iç tasarımına ufak bir göz attığımızda lüks sınıfın en iyi örneklerinden diyebiliriz. Aracın iç tasarımında yer alan koltuklar, klima, bilgi-eğlence sistemleri ve diğer tüm konfor ve güvenlik donanımları titiz bir şekilde uygulanmış. Standartların temelini oluşturan S-Serisi’nde işçilik ve kalite üst düzeyde ve ayrıntılar hemen kendini belli etmiş. Malzemelerin ve renklerin mükemmel derecede uyumlu kullanılması, seçkin bir iç mekan yaratıyor. Özellikle gösterge panelinde ve orta konsolda ahşap süslemeler cömertçe kullanılmış.

Mercedes-Benz-S-Class_2014 otogündem

Tümsekleri algılıyor
Konfor boyutunu da üst seviyelere taşıyan yeni S-Serisi, dünyanın yol üzerindeki tümsekleri algılayabilen ilk aracı. “Road Surface Scan”, yol yüzeyi tarayıcısı bir stereo kamera aracılığıyla yoldaki engebeleri algıladığında, “Magic Body Control” gövde kontrol sistemi bu yeni durumla başa çıkmak için süspansiyonu anında ayarlıyor. Bu yenilikçi süspansiyon sistemi, sekiz-silindirli modellerde opsiyonel olarak mevcut. Dünyada bir ilke imza atan yeni S-Serisi’nde, içerideki havayı dengeleyen AIR-BALANCE paketinin bir parçası olarak “aktif parfüm sıkma sistemi” bulunuyor. ‘Aktif’ ifadesi parfüm sıkma sisteminin manüel olarak açılıp kapatılabileceği ve yoğunluk ayarının manüel olarak yapılabileceği anlamına geliyor. Yeni Mercedes-Benz S-Serisi’nde, 10 hoparlörlü standart ses sistemine alternatif olarak, en son teknoloji ses uzmanı Burmester ile birlikte geliştirilen iki adet yüksek kaliteli ses sistemi mevcut: Burmester® Surround ses sistemi ve Burmester® son teknoloji 3D Surround ses sistemi. İçeriğin interaktif olarak sunulması navigasyon sisteminin öne çıkan yeni bir özelliği. Trafik durumuna ilişkin bilgiler ince çizgiler şeklinde gösteriliyor. Yeni “Canlı Trafik Bilgi Servisi” ile, trafikle ilgili bilgiler gerçek zamanlı olarak aktarılıyor.

Mercedes-Benz S 350 BlueTec (W 222) 2013

Akıllı sürüş tekniği
On yıl önce PRE-SAFE® ile başlayıp DISTRONIC PLUS ile devam eden güvenlik teknolojisi şimdi araç kullanımında yeni bir boyut getiriyor. Konfor ve güvenlik tek çatı altında toplanıyor. Mercedes-Benz buna “Akıllı Sürüş” adını veriyor. Birçok yeni sistemin bir araya gelmesi S-Serisi’ni daha konforlu ve güvenli bir hale getiriyor. PRE-SAFE® özelliği, şehir trafiğinde çarpışmaları önlemeye, arkadaki trafiğin neden olduğu tehlikeli durumları ortadan kaldırmaya ve emniyet kemerlerinin sağladığı korumayı artırmaya yardımcı oluyor. PRE-SAFE® Freni, aynı zamanda yayaları algılayarak 50 km/s’e kadar olan hızlarda çarpışmaları önlemek için otomatik olarak frenleri harekete geçiriyor. PRE-SAFE® PLUS, olası arkadan çarpışma durumlarını algılayabiliyor ve dörtlü uyarı flaşörlerini çok sık yakıp söndürerek trafiği uyarıyor. Eğer çarpışma tehlikesi devam ediyorsa, sistem aynı zamanda sabit araç frenlerini uygulayabiliyor ve böylece darbenin etkisiyle öne doğru sarsılmayı azaltarak boyun yaralanmaları riskini en aza indiriyor. PRE-SAFE® Impulse sürücü ve ön yolcunun, daha hızlı çarpışmanın erken bir safhasında emniyet kemerleri ile darbe yönünden uzağa çekilmelerini ve daha hızlı tepki vermelerini sağlıyor. Bu da, önden çarpışmalarda yaralanma riskini ve şiddetini önemli ölçüde azaltıyor.

Mercedes-Benz-S- otogündem

100 kilometrede 4.4 litre
S 400 HYBRID, S 500, S 350 BlueTEC ve S 300 BlueTEC HYBRID. Euro-6 emisyon standartlarına uygun olan tüm motorlar, verimlilik konusunda sınıfının lideri konumunda ve daha önceki model serilerine göre yüzde 20’ye kadar daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. S-Serisi öyle verimli ki, son on yıl içerisinde Mercedes-Benz, “Verimli Teknoloji”yi hayata geçirerek, 204 beygir motor gücü sınıfındaki araçların yakıt tüketimini 100 km’de 4,4 litre gibi bir değerle neredeyse yarıya indirdi.

Mercedes-Benz S 350 BlueTec ( W222) 2012

VIDEO DETAY

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org