www.autowritetr.com

ARCHER firmasının, “maker” isimli iki kişilik dikey kalkışlı hava aracı piyasaya çıkıyor.

ARCHER firmasının, “maker” isimli  iki  kişilik dikey kalkışlı hava aracı piyasaya çıkıyor.

Gelecekte sık kullanılması ön görülen, iki kişilik hava araçlarında pazar hareketlenmeye başladı. “Uçan araba” veya “hava taksi” diye anılan ulaşım araçlarında dünya trendi belirlenmeye başladı. Tabi en önemli konu “pil”.

Archer Aviation, artan sayıda yatırımcı ve havacılık şirketi sıcak ama henüz onaylanmamış kentsel hava hareketliliği alanına yığıldığında, Perşembe günü Tesla tarzı bir ilk kez ilk elektrikli uçan taksi “Maker” ı tanıttı.

Havacılık ve uzay şirketleri yeni pazarlar aradıkça ve endüstrilerini pille çalışan araçlar aracılığıyla karbondan arındırmaya yardımcı olma baskısıyla karşı karşıya kaldıkça, helikopterler gibi kalkan ve inen ancak uçaklar gibi uçan sıfır emisyonlu uçaklara ilgi artıyor.

Maker’ın bir yolculuğu simüle etmek için XR teknolojisini kullanan bir hangarda gerçekleştirdiği ilk çıkışı, Perşembe günü İngiltere ve Brezilya merkezli elektrikli Dikey Kalkış ve İniş (eVTOL) uçak şirketlerini içeren iki ayrı anlaşma haberini takip etti.

Archer’ın uçağı henüz ticari olarak uçmuyor, ancak dikkat çekmek için deneyimsel tasarım ve televizyon prodüksiyonunda onlarca yıllık deneyime sahip yeni bir baş yaratıcı görevli olan Kenny Taht’ın altında abartılı bir gösteri düzenledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ