ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu ve Yeni Jaguar XJ

ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu ve Yeni Jaguar XJ

ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu, performansı sanata dönüştüren Yeni Jaguar XJ’in konuğu oldu

ARMAGGAN’ın “Heritage Mücevher Koleksiyonu” özel sunumu ve değerli taş (gemoloji) uzmanlarının katılımı ile Borusan Otomotiv Jaguar Tanıtım Merkezi’nde ışıldayan kokteyli büyük ilgi gördü.

Kültürel mirasın geleneksel el işçiliği ve çağdaş tasarım ile buluştuğu ARMAGGAN, performansı sanata dönüştüren Yeni Jaguar XJ’in misafiri olarak Borusan Otomotiv Jaguar Tanıtım Merkezi’nde yer aldı. Birbirinden değerli parçalardan oluşan ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu, iş, sanat ve cemiyet dünyasına yapılan özel bir davet ile sunuldu.

Borusan Otomotiv Jaguar Land Rover Genel Müdürü Simay Alsan ve ARMAGGAN Genel Müdürü Ebru Karaçam’ın ev sahipliğinde yapılan davet de değerli taş (gemoloji) uzmanları da mücevher severlere taşlar hakkında bilgi verip mücevher yapım deneyimi yaşattı.

Mehmet Ali ve Jülide Berkman, Burcu Ziyal, Günsel Ülkü, Talia ve Nora Kalpakçıoğlu, Sibel Karakaşlı, Esra Üstünkaya, Beste Yurttaş, Zeynep Malhan ve Eda Bildiricioğlu gibi isimlerin katılımlarıyla, mücevher tutkunlarının beğenisine sunulan Heritage Mücevher Koleksiyonu, Borusan Otomotiv Jaguar Tanıtım Merkezi’nde gerçekleştirilen davet süresince davetlilerin ilgi odağı oldu.

1457031709_BesteYurtta___Esra__st__nkaya

lhamını Anadolu tarihi boyunca iz bırakan eserlerden alan ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu, “Unique by Design” sloganıyla geleneksel el işçiliği ve çağdaş tasarımı buluşturdu. ARMAGGAN’ın mücevher atölyelerinde sınırlı sayıda üretilen ARMAGGAN Heritage Koleksiyonu’ndaki parçaların her biri, tasarımlarıyla olduğu kadar hikâyeleriyle de özel bir yere sahip. ARMAGGAN tasarım ekibi tarafından titiz araştırmalar sonucu seçilerek yaratılan bu muhteşem tasarımlar, Orta Asya’dan Osmanlılara kadar Anadolu tarihinde önemli yere sahip geleneklerden, mimari ve el sanatlarından esinlenilerek yaratıldı.

Yeni Jaguar XJ’in konuğu olmaktan mutluluk duyduğunu belirten ARMAGGAN Genel Müdürü Ebru Karaçam, “ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu, yerelden evrensele ulaşmanın en güzel ifadesidir. Tasarım ile ustalığı, geçmiş ile geleceği buluşturan ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu, bizleri her zaman büyüleyen Anadolu’yu bir kez daha vazgeçilmez bir ilham kaynağı olarak sunuyor. Her yaştan ve her kültürden insana coşku veren ARMAGGAN Heritage Mücevher Koleksiyonu ile mücevher sevenler tenlerinde eşsiz kültürel mirasımızın benzersiz dokusunu hissediyor.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ