ARTIK DOLMUŞ VE MİNÜBÜSLER DE TAKİPTE…

  • 23 Eylül 2014
  • 1.432 kez görüntülendi.
ARTIK DOLMUŞ VE MİNÜBÜSLER DE TAKİPTE…

TRAFI’DEN BİR İLK!

Gerçek zamanlı trafik verileri ile kullanıcılarını kapıdan kapıya yönlendiren toplu taşıma uygulaması TRAFI, takipçilerinin yüzünü güldürecek devrim niteliğinde bir yeniliğe daha imza attı. Toplu taşıma yoluyla gerçekleştirilen seyahatlerde güzergah önerileri ve tarifeler sunan TRAFI; metrobüs, otobüs, vapur, feribot, tramvay ve metrodan sonra uygulamaya dolmuş ve minibüsleri de dahil etti.
5
Türkiye pazarına Ocak 2014’te giriş yapan Litvanya merkezli TRAFI, henüz 1 yaşında olmasına rağmen mevcut uygulamalar arasında devrim niteliği taşıyan bir yeniliğe imza attı. Gerçek zamanlı toplu taşıma planlama uygulaması TRAFI, toplu taşımanın İstanbul’daki en önemli araçlarından biri olan dolmuş ve minibüsleri de son olarak uygulamaya kattı.
Türkiye’de 300 binden fazla kullanıcıya sahip TRAFI, bu yeniliğiyle kullanıcılarına şehir içi toplu taşıma araçlarının neredeyse tamamı hakkında bilgi sunabilecek. Şu an için sadece İstanbul’daki dolmuş ve minibüslere ilişkin bilgileri içeren uygulamanın, kısa zamanda Ankara, İzmir ve Bursa’yı da kapsaması hedefleniyor.
Artık “son dakika haberleri” kullanıcılardan!
1
Kullanıcılara toplu taşımanın yanı sıra taksi, bisiklet ve yaya yoluyla gerçekleştirilen ulaşım türlerinde, gerçek zamanlı trafik verilerini de göz önüne alarak rota önerileri sunan TRAFI, uygulamaya ayrıca “Haberler ve duyurular” başlığını da ekledi. Artık kullanıcılar; otobüs geç kaldığında, trafik birden sıkıştığında, kaza olduğunda ya da seyahat ettikleri hatta herhangi bir beklenmedik durum yaşandığında bu bilgiyi doğrudan diğer TRAFI kullanıcılarıyla paylaşabilecek
Böylelikle artık TRAFI kullanıcıları sadece “izleyici” değil, aynı zamanda “bilgi veren” konumunda da olacak ve diğer kullanıcıların seyahat güzergâhlarına karar verebilmeleri için büyük önem taşıyan anlık gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacaklar.
TRAFI’nin bundan sonraki hedefi ise kullanıcılarından gelen anlık bildirimleri otomatik olarak sistemine entegre etmek ve böylelikle kullanıcıları yoğun trafik olan noktalara yönlendirmemek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Hyundai Motor Grubu İnsansı Robot DAL-e’yi Tanıttı. Otomotiv devi Hyundai, son günlerdeki robot teknolojilerine olan...
Yeni Bir Yıl ve Yeni Bir Gelecek: Yeni Lotus Spor Otomobil Serisi Onaylandı Elise, Exige...
Nissan JUKE’un satış fiyatları 229 bin ile 349 bin lira arasında
5 ay sonra Türkiye’de, 5 milyon TL civarında fiyatla satılacak. 1913’TEN BU YANA “GÜZELLİK”İN PEŞİNDE...
YENİ PEUGEOT 208: YENİLİKÇİ VE GENÇ Peugeot 208’in direksiyonuna ilk defa oturduğum zaman dikkatimi ilk...
TOYOTAGAZOO Racing 2021 WRC Sezonunu Monte Carlo Zaferiyle Açtı   TOYOTA GAZOO Racing, hafta sonu...
Sanal pistlerde elde ettiği şampiyonluklarıyla adından söz ettiren ve simülasyondaki gücünü gerçek pistlere de taşıyarak...
Emre GÜLER yazdı… Konuya girmeden önce, masaya kartlarımı koymak istiyorum. Elektrikli araçlarla ilgili çok şey...
Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında...
İki üretici Instagram’da atıştı. Hidrojen yakıt hücrelerine “aptal hücre” diyen Elon MUSK’a meydan okudu. Jim...