ARTIK DOLMUŞ VE MİNÜBÜSLER DE TAKİPTE…

ARTIK DOLMUŞ VE MİNÜBÜSLER DE TAKİPTE…
  • Güncel
  • 23 Eylül 2014 06:50
  • 1.822

TRAFI’DEN BİR İLK!

Gerçek zamanlı trafik verileri ile kullanıcılarını kapıdan kapıya yönlendiren toplu taşıma uygulaması TRAFI, takipçilerinin yüzünü güldürecek devrim niteliğinde bir yeniliğe daha imza attı. Toplu taşıma yoluyla gerçekleştirilen seyahatlerde güzergah önerileri ve tarifeler sunan TRAFI; metrobüs, otobüs, vapur, feribot, tramvay ve metrodan sonra uygulamaya dolmuş ve minibüsleri de dahil etti.
5
Türkiye pazarına Ocak 2014’te giriş yapan Litvanya merkezli TRAFI, henüz 1 yaşında olmasına rağmen mevcut uygulamalar arasında devrim niteliği taşıyan bir yeniliğe imza attı. Gerçek zamanlı toplu taşıma planlama uygulaması TRAFI, toplu taşımanın İstanbul’daki en önemli araçlarından biri olan dolmuş ve minibüsleri de son olarak uygulamaya kattı.
Türkiye’de 300 binden fazla kullanıcıya sahip TRAFI, bu yeniliğiyle kullanıcılarına şehir içi toplu taşıma araçlarının neredeyse tamamı hakkında bilgi sunabilecek. Şu an için sadece İstanbul’daki dolmuş ve minibüslere ilişkin bilgileri içeren uygulamanın, kısa zamanda Ankara, İzmir ve Bursa’yı da kapsaması hedefleniyor.
Artık “son dakika haberleri” kullanıcılardan!
1
Kullanıcılara toplu taşımanın yanı sıra taksi, bisiklet ve yaya yoluyla gerçekleştirilen ulaşım türlerinde, gerçek zamanlı trafik verilerini de göz önüne alarak rota önerileri sunan TRAFI, uygulamaya ayrıca “Haberler ve duyurular” başlığını da ekledi. Artık kullanıcılar; otobüs geç kaldığında, trafik birden sıkıştığında, kaza olduğunda ya da seyahat ettikleri hatta herhangi bir beklenmedik durum yaşandığında bu bilgiyi doğrudan diğer TRAFI kullanıcılarıyla paylaşabilecek
Böylelikle artık TRAFI kullanıcıları sadece “izleyici” değil, aynı zamanda “bilgi veren” konumunda da olacak ve diğer kullanıcıların seyahat güzergâhlarına karar verebilmeleri için büyük önem taşıyan anlık gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacaklar.
TRAFI’nin bundan sonraki hedefi ise kullanıcılarından gelen anlık bildirimleri otomatik olarak sistemine entegre etmek ve böylelikle kullanıcıları yoğun trafik olan noktalara yönlendirmemek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ