Audi 13. Sonbahar Göcek Yarış Haftası’nda “10 Kasım Atatürk Kupası”, Courrier Du Coeur’un oldu

Audi 13. Sonbahar Göcek Yarış Haftası’nda “10 Kasım Atatürk Kupası”, Courrier Du Coeur’un oldu
  • Güncel
  • 13 Kasım 2015 19:05
  • 1.776

Göcek Yat Kulübü tarafından 13’üncüsü düzenlenen ve ilk kez Audi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Audi 13. Sonbahar Göcek Yarış Haftası’nda ’10 Kasım Atatürk Kupası’, bir yıl aradan sonra yine “Courrier Du Coeur” teknesi ile Andrey Arbuzov’un oldu.

Göcek Yat Kulübü tarafından düzenlenen Audi 13. Sonbahar Göcek Yarış Haftası sona erdi. Bu yıl ilk kez Audi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen, 12 farklı ülkeden 68 teknede, 450 usta yelkencinin 3 gün boyunca mücadele ettikleri yarış haftası, 4 Kasım Çarşamba günü yapılan 2 yarış ile başladı. Akdeniz’in en büyük uluslararası marina ağına sahip D-Marin Marinalar Grubu marinalarından D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde start alan yarış haftasında ilk yarış Audi Kupası için yapıldı.

1447404858_audiG__cek17th__0854

Fethiye Körfezi’nin değişmez noktası İz Kayası’ndan start almayı bekleyen takımlar, Cahit Üren Başkanlığındaki yarış komitesinin start işareti için hazırlıklarını tamamladı. Rüzgarın 210 kerterizinden 4-5 Kts ile gücünü artırmaya başlamasıyla, Audi Kupası’nın ilk startı IRC sınıflarına verildi. Hemen ardından Charter ve IRC Charter tekneleri start aldı. Güney batıdan kuvvetlenen havanın etkisiyle kısa parkur mola vermeden tamamlandı ve tüm sınıflar 1,5 saat içinde finiş hattını geçti.

Günün ikinci yarışı olan ERGO Kupası için mücadele eden takımlar, rüzgarın kendisini hissettirmesinin ardından, IRC 1, 2 ve 3 sınıfı 32 tekne birbirlerine manevra alanı bile bırakmadan start aldı. Hemen arkasından start almayı bekleyen 36 tekne de saatte 12 knot hıza ulaşan rüzgarın da etkisiyle heyecanlı bir yarışa başladı.

Son teknenin finiş hattından geçmesiyle ilk günün iki yarışı, 3,5 saat gibi rekor sayılabilecek bir sürede tamamlanmış oldu.
1447404862_audiG__cek17th__1632

Doğuş Grubu gün yarışlarında sabır kazandı
Yarış haftasının ikinci günü yine 2 yarış, gözlemlenen hava raporlarına göre İz Kayası start hattına alındı. Kuzeyli bir sürpriz rüzgar olasılığıyla ilk kez İz Kayası – İnlice hattına çizilen rotada mücadele eden ekiplerin önemli bir bölümü, yarış için tanınan 2,5 saatlik süre içerisinde finişe ulaşma başarısı gösterdi.

Haftasının 4’üncü yarışı D-Marin Göcek Kupası için yapıldı. IRC sınıfları için oldukça zor bir coğrafi parkurda, hafif rüzgarlarda büyük sabır isteyen Tersane – Domuz Adası dar kanal geçişli 9,5 deniz mili mesafeli parkur, bir gün öncesinin aksine yelkencilerin sabırlarını zorladı. Ve yine IRC sınıfında birçok tekne yarışı tamamladı.

Sonbahar molası keyfinde son gün yarışı
Haftanın 5’inci yarışı E.G.G. Yachting Kupası için start Göcek liman içinde verildi. IRC Charter ve Charter sınıflarının mücadelesine sahne olan, Göcek Adası dönüşlü tercih edilen 5 deniz mili rota, kısa sürede tamamlandı. 7,5 deniz mili ve adalar arası geçişli rotalarında büyük çekişme yaşayan IRC sınıfları, Fethiye yönünden Göcek Adası kanalına ve dolayısı ile finiş hattına dik esmeye başlayan rüzgarların eşliğinde, yarış haftasını tamamladılar.

1447404859_audiG__cek17th__0563

Büyük kupa, büyük heyecan!
Audi 13. Sonbahar Göcek Yarış Haftası’nda IRC sınıfları usta yelkencileri, 10 Kasım Atatürk Kupası için yarıştı. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Göcek Yat Kulübü tarafından titizlikle hazırlatılan ve yapımı aylar süren, IRC sınıfları düzeltilmiş en iyi zamanlı teknesine verilecek bu ödül için büyük mücadele yaşandı.
İlk 3 yarışta bu çok özel kupanın en iddialı adayı konumunda olan Alp Doğuoğlu yönetimindeki Karavida ekibi, 4. yarışta hafif rüzgarların ve zor parkurun azizliğinde bu mücadeleden kopmak zorunda kaldı.

Haftanın 4. yarışını en iyi performansla tamamlayan St. Anna ve C.D.Couer tekneleri ise son gün yarışına farklı bir hırsla başladı. Gerçekleşmeyen protestolar ve ceza dönüşleriyle dolu mücadeleyi kazanan ekip, Andrey Arbozuv liderliğindeki C.D.Couer teknesi oldu.

5. yarışın düzeltilmiş zamanda birincisi olan Karavida teknesi ile Alp Doğuoğlu, büyük kupaya 2. sırada adını yazdırma başarısını elde etti.

Hedeflenen 5 yarışı tamamlama başarısını bir kez daha ortaya koyan Cahit Üren başkanlığındaki yarış komitesi, son yarışın ardından overall ilk 3’lerini ilan etti.

1447404865_audiG__cek17th__1856
Bu sonuçlara göre;

IRC sınıflarında,
1. gurupta St.ANNA teknesi ile Mikhail Kadetov ve ekibi
2. gurupta Karavida teknesi ile Alp Doğuoğlu-Cihan Ünsal ve ekibi,
3. gurupta We Gizmo teknesi ile Tolga Sevinç-Jock Blair ve ekibi,

IRC Charter sınıflarında,
4. grupta Red Zeppelin teknesi ile Maksim Taranov ve ekibi,
5. grupta Loreley teknesi ile Viktor Zakharov ve ekibi,
CHARTER sınıfında ise, Blue Moon teknesi ile Bob Pettigrew ve ekibi,

Audi Overall Kupası’nı kazandılar.

Yelken Sporu Destek Teşekkür Ödülü sahibi E.G.G. Yachting
Göcek Yat Kulübü’nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaşama geçirilen yelken okulundan yetişen genç yelkencilerimize destek veren kurum veya şahıslara verdiği, Yelken Sporu Destek Teşekkür Ödülünün 7.’sine, bu yıl E.G.G. Yachting firması sahip oldu.

Doğuş Grubu, Audi, D-Marin, ERGO Sigorta ve E.G.G. Yachting adına düzenlenen gün yarışlarında ödül kazanan yelkenciler kupalarını, 6 Kasım Cuma günü D-Marin Göcek Marina’da yapılan ödül töreniyle aldılar.

D-Marin Göcek Marina ev sahipliğindeki kapanış gecesine Power FM damgası
Doğuş Grubu, Audi, D-Marin, ERGO Sigorta ve E.G.G. Yachting adına düzenlenen gün yarışlarında ödül kazanan yelkenciler kupalarını, 06 Kasım cuma günü D-Marin Göcek Marina’da yapılan ödül töreniyle aldılar. Yarış haftasının kapanış gecesinde, Audi Overall kupalarını da teslim alan ekipler, Türkiye’nin en çok dinlenen müzik radyosu Power FM DJ performansı eşliğinde yorgunluklarını attılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org