AutoBest Başkanı’ndan Tofaş’a Anlamlı Ziyaret!

AutoBest Başkanı’ndan Tofaş’a Anlamlı Ziyaret!
  • Güncel
  • 6 Haziran 2016 03:39
  • 1.773

Avrupa’nın En İyi Otomobili Fiat Egea’yı Üreten Tofaş Çalışanları Ödüllerini Fabrikada Törenle Aldı

Tofaş’ın 520 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği kompakt sedan modeli Fiat Egea’yı Avrupa’da “2016’nın En İyi Otomobili” ödülüne layık gören AutoBest Jüri Başkanı Dan Vardie, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasına özel bir ziyarette bulundu. Dan Vardie’nin çalışanlarla bir araya geldiği fabrika ziyaretinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, bu ödülün alınmasında tasarım, konfor, kullanım maliyeti gibi pek çok kriterin göz önünde bulundurulduğunu ancak bu başarılı sonucun ardındaki en önemli unsurun Tofaş çalışanlarının projeye bağlılığı olduğuna inandığını dile getirdi. AutoBest Jüri Başkanı Dan Vardie ise çalışanlara seslendiği konuşmasında “Tofaş’ta bu otomobili üretenler, başarının anahtarı sizlersiniz. Ulaştığınız üretim yetkinliğinizle fabrikanızı Türkiye otomotiv endüstrisinin en yüksek seviyesine yerleştirdiniz” açıklamasında bulundu.

Cengiz Eroldu - Dan Vardie

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında geliştirilip üretilerek dünyaya ihraç ettiği Fiat Egea’ya uluslararası ödülünü veren AutoBest’in Jüri Başkanı Dan Vardie, Türkiye’ye gelerek Tofaş Fabrikası’nı ziyaret etti. 26 Avrupa ülkesinin önde gelen otomotiv gazetecilerinin jüri üyelerini yaptığı AutoBest tarafından, 2016’da “Yılın En İyi Otomobili” seçilen Fiat Egea’nın, geliştirilip üretildiği Tofaş Fabrikası’nı ziyaret eden Dan Vardie, çalışanlarla bir araya da geldi. Düzenlenen törende bir konuşma yapan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Autobest Ödülü almanın kolay olmadığını belirtti. Eroldu; “Bu ödül için tasarım, konfor, kullanım maliyeti, çok amaçlılık, ikinci el değeri, kullanılabilirlik, fiyat, servis ve yedek parça dağıtım ağı gibi farklı kriterleri değerlendiriyorlar. Egea, tüm bu kriterleri karşıladı. Fabrikamızı ziyaret eden tüm jüri üyeleri, bu teknolojinin ve makinaların her yerde olabileceğini, ama böylesine iddialı ve inanmış çalışanları gördükleri için çok etkilendiklerini bizzat dile getirdi. Fiat Egea’nın Avrupa’nın En İyi Otomobili Ödülü’nü kazanmasında bunun çok etkili olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “1995 yılında Tempra ile Türkiye’den dünyaya ilk büyük ölçekli otomobil ihracatını yapan Tofaş’ın bugün Avrupa’nın en iyi otomobilini üretiyor olması bir tesadüf değil. Yıllardan bu yana özveri ile planlı bir şekilde çalıştık. 90’lı yıllardan itibaren Ar-Ge’ye yatırım yaptık. Şimdi yaptığımız bu yatırımların meyvesini alıyoruz” açıklamasında da bulundu.

Yüksek talebi karşılayabilmek için Tofaş fabrikasının 7/24 çalıştığına dikkat çeken Cengiz Eroldu, “Her gün kendi rekorumuzu kırarak kapasitemizi kademeli olarak artırıyoruz. Bu yıl 390 bin adetlik üretim hedefimiz var. Çok yoruluyoruz, çok çalışıyoruz ama Fiat Egea’nın “Yılın En İyi Otomobili” olarak seçilmiş olması bize her gün daha iyisini yapmak için güç veriyor” dedi.

AutoBest Jüri Başkanı Dan Vardie ise yaptığı konuşmada “Yeni Fiat Egea Ailesi, bir “makul fiyatlı otomobil’’ stratejisiyle değil “bütçeye yönelik harika bir otomobil’’ anlayışı ile tasarlanmış. Sonuç ise, ortalama bir Avrupa müşterisi tarafından ihtiyaç duyulan tüm içerikler ile göze çarpan bir ürün oldu, örneğin tasarım, motor, hissedilen kalite, konfor, çok yönlülük gibi. Egea artık, Fiat markasının fonksiyonel ürün gamının ve ‘paranın karşılığı’ vaadinin yeni ifadesi konumunda” açıklamasında bulundu.

Tofaş çalışanlarına hitaben konuşan Dan Vardie, “Bu başarı, Almanya, İtalya, Fransa gibi yerleşik sanayi ülkeleriyle rekabet ederek, her şeyi Avrupa’nın en yüksek standardına çıkarma çabalarınızın sonucudur. Türkiye’yi ve Tofaş’ı kutluyoruz. Çünkü Avrupa’nın ‘Satın Alınacak En İyi Otomobili’ni siz üretiyorsunuz. Ulaştığınız üretim yetkinliğinizle fabrikanızı Türkiye otomotiv endüstrisinin en yüksek seviyesine yerleştirdiniz. Hepiniz, meydana getirdiğiniz bu olağanüstü sonuçla gurur duyabilirsiniz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ