AVEK OTOMOTİV’in Başarısı

AVEK OTOMOTİV’in Başarısı
  • Güncel
  • 15 Temmuz 2016 11:53
  • 1.819

Avek Otomotiv, Fortune 500’de 82 sıra birden yükseldi

Otomotiv sektörünün en büyük kuruluşlarından biri olan Avek Otomotiv Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 82 basamak birden yükselerek 192. sırada yer aldı
İstanbul Tekstilkent’te yer alan tesisinde Volkswagen, Seat, Audi, Skoda ve DOD bayiliği yapan Avek Otomotiv, Fortune 500 listesinde 82 basamak birden yükseldi. Avek Otomotiv Genel Müdürü Engin Yazıcı, “2015 yılı Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında 82 sıra birden yükselerek 192. Sırada yer aldık. Avek Otomotiv 500 kişiyi aşan çalışan kadrosuyla sektöründe istihdama da büyük katkı sağlamaktadır. Bu yükselişin devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” Dedi.
Avek Otomotiv’in yeni yatırımından da bahseden Yazıcı, “10 yıldır İstanbul Tekstilkent’te Volkswagen, Audi, Seat, Skoda ve DOD bayiliği yapıyoruz. Aynı şekilde Çanakkale’de de aynı markaların satış ve servisinin yapılacağı yeni tesisimiz hizmete açıldı. Bu yatırımla birlikte Türk otomotiv pazarına ve istihdama katkı vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Fortune 500 Türkiye listesindeki şirketler, 2015 net satışlarının büyüklüklerine göre sıralanmışlardır. Bu çalışmanın amacı satış hacimlerine göre Türkiye’nin önde gelen büyük firmalarının belirlenmesi ve temel finansal göstergeleri ile birlikte sıralanmasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ