AVOK’un Basın Duyurusu

AVOK’un Basın Duyurusu

AVRASYA OTOMOBİL SPORLARI KULUBÜ’nün basın ile paylaştığı duyuru

Değerli Basın Mensupları;

Son dönemde camiamızda yaşanan gelişmeler ve bir takım spekülasyonlardan dolayı bu bilgilendirmeyi yapma zorunluluğu doğmuştur.

15 Temmuz 2014 tarihinde kulübümüzce organize edilen Dünya En Uzun Mesafe Drift Rekoru Denemesi’ni başarı ile gerçekleştirip Guinness World Records’a girme başarısını gösterdikten sonra hedeflerimizi çok daha büyüterek daha iyi organizasyonlar yapmak üzere çalışmalarımıza başlamıştık.
2015 Sezonunda Hollanda merkezli bir organizasyon ile anlaşma sağlayarak Türkiye’mizde bir Drag yarışı düzenlemek ve 402 metreyi 10 saniyenin altında koşan otomobilleri getirmeyi planlarken ülkemiz siyasetinde ve terör konusunda yaşanan olumsuzluklardan dolayı 2015 sezonunu boş geçme kararı almak durumunda kaldık.
Bu dönemde kulübümüz Eski Onursal Başkanı Sayın Bora Köktener’in kulübümüze hiçbir resmi bildirimde bulunmadan sosyal medya üzerinden istifasını herkes ile birlikte öğrenmenin ötesinde, konuyla ilgili veya ilgisiz kişilerin gerçeklerden tamamen uzak ithamlarına hedef olduk. Hatta bazılarının hadsizliği karşısında nutkumuz tutuldu.
Organizasyonlarımızda bize destek vermek için gönüllü olarak katılan gençlerimize organizasyon sonrasında bir teşekkür dahi edilmediği gibi gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan saldırılarla karşılaştık. Oysa ki, yönetimimiz her organizasyon sonrası mutlaka görevli arkadaşlara tek tek teşekkür etmekten asla imtina etmedi. Aksine gençlerimizin bu fedakarlıkları karşısında gurur duyduk. Organizasyon alanında bu gençlerin döktüğü ter, bizim için ancak şeref olur.

Kulübümüz yönetim kurulunda bir dönem görev yapıp daha sonra istifa eden kişilerin neden Rally değil de Drift’e yöneldiğimizi dahi anlamamış olmalarını hayretler içerisinde takip ettik. Biz aleyhimizde olan gelişmeleri izlerken ve kesinlikle resmi bir cevap vermezken, kendini sporda söz sahibi olduğunu düşünen bazı gençler hunharca bize saldırmaya devam ettiler.

Hiçbir şekilde bunlara resmi olarak bir cevap verme gereği duymadık.
Sonuçta, biz bu yola çıkarken hedeflerimiz ve yol haritamız ne ise aynı şekilde devam etmektedir.
Arkasında sosyal medya da 235.000 den fazla otomobil meraklısı ve aşığı olan bir kulüp olarak ne yapmamız gerektiğini ve ne yapmamamız gerektiğini çok iyi bilmekteyiz.

Neden Drift’e yöneldiğimize gelince;
Bilindiği üzere otomobil sporları sponsorsuz kalmıştır.
Sponsorlar, seyirci ve medya desteği istemektedir.
31 Ağustos 2014 tarihinde İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleştirdiğimiz Time Trial yarışında AVOK ve JDM ISTANBUL olarak net 3.250 biletli seyircimiz ve yine aynı günün akşamında SHOW TV ANA HABER programında 2 dakika 38 saniye gösterilmiş olmamız bizim ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu göstermektedir.

Eğer organizasyonunuzda seyirci yoksa ve görsel, dijital ve sosyal medyada gerekli izleyici kitlesine ulaşamazsanız sponsor desteği bulmanız imkansızdır.
Kulübümüz yöneticilerinin de rally kökenli olmasına rağmen, rallynin ülkemizde geldiği durum ortadadır.
Bir mahalli rallinin maliyeti aşağı yukarı bellidir ve maddi getirisi, sponsor bulunamaz ise sadece kayıt ücretleridir ve kayıt ücretleri de maaliyeti genelde karşılamaz.
Daha bunun hesabını bile yapamayan ya da yapmış olmasına rağmen sırf çamur at izi kalsın şeklinde yalan makinesi şeklinde sadece yalan üreten ve kulübümüzü ve yöneticileri olan bizlere PARAYA ODAKLANDILAR şeklinde iftira atanlara hukuksal işlem başlatmadık. Ama tekrarı halinde başlatmayacağız demek değildir. Zira kulübümüzün tüzüğünde, kulüp yöneticileri hakkında negatif yorumda bulunmak, yönetim veya üyelikte (onursal üyelik dahil) bulundukları müddetçe ve yönetimden / üyelikten ayrıldıktan sonra 5 yıl müddetle kulübün iş ve işlemleri hakkında 3üncü özel veya tüzel kişilere bilgi aktarmak 3 üncü derecedeki akrabalara kadar yasaklanmıştır ve tüzüğümüz tüm kulüp yöneticileri tarafından hür ve özgür iradeleri ile imza altına alınmıştır.

Uluslararası Boğaziçi Rally’sinin (Eski Günaydın Rally’si) dahi seyirci sayısı ortadadır. Oysa ki basit bir dirft gösterisi bile 3.000 kişiden fazla seyirci toplamaktadır. Kaldı ki drift, Dünya’da yükselen bir trend halini almıştır. Biz de AVOK olarak Drift’in belli bir disiplinle ülkemizde yapılmasını sağlayabilmek amacı ile TOSFED DRIFT KURULU’nda yerimizi alarak fikirlerimizi ve olması gereken kuralları diğer kurul üyeleri ile paylaşarak ve spor için gerekli olan ortak müşterekte buluşarak, gerekli çalışmaları yaptık.

Hakkımızda yapılan spekülasyonlardan en can alıcı olan ise TOSFED konusudur.
Spekülasyonlara göre TOSFED eski Sayın Başkanı Metin Çeker’in aldığı hak mahrumiyetinin arkasında bizim olduğumuz söylenmektedir.
TOSFED yönetimine kırgın olduğumuz doğrudur ve bunu hiçbir zaman saklamadık. Lakin bizler diğer tüm kulüpler ve yöneticileri gibi camiamızda yaşananları sadece seyrettik.
SGM böyle bir karar verdiyse ne bizim, ne de bir başkasının yapabileceği bir şey yoktur.
TOSFED yönetimine kırgın olmamız, bu tip bir harekete girmemize veya böyle bir konuya dahil olmamıza sebebiyet vermez.
TOSFED Başkanlık koltuğunu işgal eden herkes bizim için SAYIN BAŞKAN’dır ve delegasyonun önümüzdeki seçimlerde seçeceği başkan ve yönetim kuruluna her zaman saygı duyacağız.

AVOK’un kavgacı bir kulüp olduğu her platformda bir algı yönetimi şeklinde vurgulandı.
Ne kulübümüz, ne de kulüp yöneticilerimizin böyle bir arzusu olmamıştır. Fakat gerek kulübümüze, gerekse geçmişte gerçekleştirmek isteyip de bazı odaklar tarafından kulübümüze üstü kapalı saldırılar olunca ve Bizans oyunları ile organizasyon yapmamız engellenince, biz de hem kulübümüzü hem de kulüp yönetiminde bulunan gençlerimizin emeklerini savunmak adına ses tonumuzu yükseltmek zorunda kaldık. Belki üslubumuz sert oldu. Fakat o günkü şartlarda olması gereken buydu.

Fakat gelinen nokta herkese aslında bizim haklı olduğumuzu gösterdi.

Kulüpten alacaklı olduğunu iddia edenler konusuna gelince;
Birçok spor kulübü gibi bizim de bir takım borçlarımız bulunmaktadır ve bunlar zaman içerisinde ödenmektedir.
Ödemeler ise yöneticilerimizin kendi öz kaynaklarından karşılanmaktadır.
Bugüne dek kimsenin kulübümüzde alacağı kalmamıştır ve kalmayacaktır. Kimin ne kadar alacaklı olduğunu ve bizim kimden ne kadar alacaklı olduğumuz kulüp yönetimi tarafından bilinmektedir.
Kulübümüzün yöneticilerinin içinde rahmetli babasının mezarını yaptırmak yerine bu kaynağı kulübe aktaranlar, çocuğunun rızkından keserek sırf organizasyon gerçekleşsin diye kulübe katkıda bulunanlar, organizasyon hazırlıklarında güneşten yüz derisi komple yanarak soyulup altında kıpkırmızı yara olanlar, ayaklarının tabanlarının dikine yarılanlar, tek kuruş para almadan Dünya’da tek olan JEEP lerini yüzlerce kilometre yola getirenler var iken, kulüp üyesi bile olmayıp sosyal medya da kulübümüzden istifa ettiğini açıklayanları gördük.

AVOK ve JDM ISTANBUL olarak 2015 senesi içerisinde programladığımız ve tüm hazırlıklarının tamamlanmış olmasına rağmen ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ötürü hayata geçiremediğimiz projelerimizi 2016 sezonunda hayata geçirmek üzere çalışmalarımız devam etmektedir.
Bu vesile ile Yüce TÜRK MİLLETİ’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ederiz.

Tüm Spor Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.

Attila A. Merter
Yönetim Kurulu Üyesi
Kulüp Sözcüsü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org