Avrasya Tüneli’ne Marsh İmzası

Avrasya Tüneli, Marsh Tarafından Sigortalandı

Türkiye’nin son yıllardaki en önemli projeleri arasında yer alan İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçit Projesi, bir diğer adıyla Avrasya Tüneli, dünyanın lider sigorta ve reasürans brokerliği şirketlerinden Marsh Türkiye aracılığıyla sigortalandı. Marsh Türkiye, Avrasya Tüneli’nin proje, inşaat aşamasında 1 milyar dolar, işletme aşamasında ise 650 milyon dolarlık sigorta işlemine aracılık etti.

Dünyanın lider sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh, geçen hafta açılışı yapılan ve Türkiye’nin son yıllardaki en önemli projeleri arasında yer alan, İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçit Projesi’nin (Avrasya Tüneli) sigortalanmasına aracılık etti. Daha önce de onlarca büyük altyapı projesinde imzası bulunan Marsh, Avrasya Tüneli’nin proje ve inşaat aşamasından işletme aşamasına kadar tüm süreçlerinde yer aldı. Yapım aşamasına 2012 yılında başlanan, Asya ve Avrupa kıtalarını deniz altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli ve bağlantı tünellerinin proje ve inşaat aşamasının teminat değeri 1 milyar dolar civarında bulunuyor ve 4 yıllık bir zaman dilimini kapsıyor. Sigorta kapsamında deprem dahil doğal afetler, yangın, hırsızlık, tasarım hataları, inşaat riskleri yer alıyor.

İşletme aşamasında da yer aldı!

20 Aralık 2016 yılında işletmeye geçen Avrasya Tüneli için yaklaşık 650 milyon dolar bedel ile yine Marsh Sigorta aracılığı ile operasyon dahil bütün risklere terör, politik şiddet ve sorumluluk teminatları sağlandı. Avrasya Tüneli’nin 5.4 kilometrelik bölümü deniz tabanı altına özel bir teknoloji ile inşa edilen iki katlı tünelden ve diğer metotlarla inşa edilen iki bağlantı tünellerinden oluşuyor. Kazlıçeşme ve Göztepe arasında hizmet verecek olan proje 1 milyar 245 milyon dolar yatırım bedeli ile hayata geçti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org