www.autowritetr.com

AVRUPA MERSİN’e BİZ TERSİNE

AVRUPA MERSİN’e BİZ TERSİNE

Geçen yıl 1 milyondan fazla yeni PHEV ve EV tescil edildi

Perşembe günü yayınlanan verilere göre , Avrupa Birliği’nde elektrikli ve plug-in hibrit otomobil satışları, geçen yıl neredeyse üç kat artarak 1 milyonun üzerinde araç oldu ve toplam satışların% 10’undan fazlasını oluşturdu.

Satışlardaki artış, elektrikli araçların yıllarca niş bir pazar halindeyken,  daha yaygın  hale geldiğini gösteriyor ve bu, COVID-19 nedeniyle toplam AB otomobil satışlarının yaklaşık% 24 düşüşle 9,9 milyona düştüğü bir zamanda gerçekleşti.

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA) tarafından yayınlanan veriler, tamamen elektrikli ve fişli hibrit satışlarının 2019’da 387.808’den 1.046 milyon araca yükseldiğini gösterdi.

Verilere göre, kendinden şarjlı hibrit otomobil satışları geçen yıl% 59 artışla 1.182 milyona yükselirken, benzinli ve dizel araç satışları sırasıyla% 37 ve% 32 düştü. Benzinli arabalar en çok satan araç olmayı sürdürdü, ancak tüm AB satışlarının% 48’ini oluşturdu.

Otomobil üreticileri, katı yeni AB karbon emisyon hedeflerini karşılamak zorunda kalmanın yanı sıra , özellikle Fransa ve Almanya’daki pandemik kurtarma programlarının bir parçası olarak elektrikli araçlar için devlet sübvansiyonlarından yararlandı .

Tamamen elektrikli araçların satışları, bir yıl önceki 247.854’ten 538.772’ye iki kattan fazla arttı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ