BAJAJ MOTOSİKLETLERİ MART’TA TÜRKİYE’DE

  • 12 Aralık 2013
  • 1.211 kez görüntülendi.
BAJAJ MOTOSİKLETLERİ MART’TA TÜRKİYE’DE

1987 yılından bu yana Türkiye motosiklet pazarında söz sahibi olan Kuralkan Holding çok konuşulacak bir anlaşmaya daha imza attı.MZ ve Kanuni ile büyük deneyim kazanan Kuralkan, Eylül ayında Hindistan’ın motosiklet devi Bajaj ile çalışma kararı aldı. Türkiye’de yaygın bayi ağı ve kuvvetli yurt dışı bağlantıları olan Kuralkan, Bajaj’ın kısa sürede üretimini tamamlayıp, pazara çıkma konusunda en önemli yardımcısı. 3 ayrı modelini Mart ayında Türkiye yollarında göreceğimiz Bajaj, fayda amaçlı BOXER, günlük kullanımda DISCOVER ve spor amaçlı PULSAR’ı sunuyor. 2 yıl önce Türkiye pazarına girmek ve buradan Avrupa’ya açılmak konusunda çalışmalar başlatan dünya motosiklet devi Bajaj, Kuralkan A.Ş. (Kanuni) ile anlaştı. Eylül ayında imzaların atılmasıyla hemen planlamalarını yapan ikili Mart 2014’te 3 ayrı modelle Türkiye pazarında yerlerini alacak. Uzmanlar, Türkiye iki teker piyasasının yıllık ortalama 200 bin motosiklet olması ve bu rakamın yüzde 50’sinin Bajaj Auto Ltd. (BAL)’ın çalışma alanı içine girmesi gerçeğine dayanarak, firmanın pazarın en büyük oyuncularından olacağı görüşünde.

“BAJAJ ÜRÜNLERİ KANUNİDEN FARKLI BİR KONUMDA”
CAM00313 OTOGÜNDEM
Kanuni Pazarlama Müdürü Ekrem ATA Bajaj ile birleşmelerine dair şu açıklamalarda bulundu: “Bu imza Kuralkan için büyük önem taşıyor ve markamıza duyulan güveni simgeliyor. Bajaj aynı zamanda Avrupa’ya açılan kapı olarak da Türkiye’ye çok önem veriyor. Bu yolculuğunda ilk adımı bizimle atması ayrı bir gurur kaynağı. Mart ayında üretim başlayacak. Ürün müşteri ile hemen üretime paralel olarak buluşacak. 3 model ile piyasada olacağız. Üretim Türkiye’de Kuralkan tesislerinde ortaklaşa yapılacak. Bajaj denilince akla ileri ve motosiklette dünyada ilk defa kullanılan farklı teknolojiler geliyor. Motosiklet kullanıcıları arasında ileri teknolojiye sahip ürünler için pazar payı yüzde 11 iken bu oran 2013 yılında yüzde 25’e yükseldi. Bu artış hızlı devam ediyor. BAJAJ böyle bir zamanlama ile Türk müşterisinin beğenisine sunuluyor. Bu ürünleri Kuralkan’ın Kanuni ürünleri ile aynı yerde konumlandırmıyoruz. Bajaj her yönü ile marka olarak farklı bir algıda sektöre giriş yapması gerekiyor. Bajaj’la son teknolojiyi arayanlara hitap edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yeni Bir Yıl ve Yeni Bir Gelecek: Yeni Lotus Spor Otomobil Serisi Onaylandı Elise, Exige...
Nissan JUKE’un satış fiyatları 229 bin ile 349 bin lira arasında
5 ay sonra Türkiye’de, 5 milyon TL civarında fiyatla satılacak. 1913’TEN BU YANA “GÜZELLİK”İN PEŞİNDE...
YENİ PEUGEOT 208: YENİLİKÇİ VE GENÇ Peugeot 208’in direksiyonuna ilk defa oturduğum zaman dikkatimi ilk...
Porsche, tamamen elektrikli ilk spor otomobil modelleri Taycan Turbo S, Taycan Turbo ve Taycan 4S’ten...
TOYOTAGAZOO Racing 2021 WRC Sezonunu Monte Carlo Zaferiyle Açtı   TOYOTA GAZOO Racing, hafta sonu...
Sanal pistlerde elde ettiği şampiyonluklarıyla adından söz ettiren ve simülasyondaki gücünü gerçek pistlere de taşıyarak...
Emre GÜLER yazdı… Konuya girmeden önce, masaya kartlarımı koymak istiyorum. Elektrikli araçlarla ilgili çok şey...
Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında...
İki üretici Instagram’da atıştı. Hidrojen yakıt hücrelerine “aptal hücre” diyen Elon MUSK’a meydan okudu. Jim...