Bentley Motors, Continental GT

Bentley Motors, Continental GT
  • Güncel
  • 20 Şubat 2015 15:22
  • 2.401

LÜKS GRAND TOURING’İN TASARIMI VE BİRÇOK ÖZELLİĞİ YENİLENDİ

Bentley Motors, Continental GT ailesine yönelik dünya çapındaki yüksek talep üzerine bu en başarılı model için bir dizi modern tasarım güncellemeleri ve yeni mükemmel özellikler geliştirdi. Bentley’in lüks ve güçlü FlyingSpur serisine 2015 yılında bir dizi yeni özellik eklenirken, motor ve güç aktarım organlarının geliştirilmesi, araçta kullanılan ileri teknoloji ürünleri ve kabin içi konfora odaklanıldı.
Continental GT Speed
ContinentalGT’nin Dış Tasarımının Dönüşümü
Bentley Continental GT, ikonik Grand Tourer’in yol aracı olarak varlığını belirginleştirmeyi amaçlayan yeni dış tasarım özellikleri eklenerek yenilendi. Yeni ön tampon ile birlikte daha küçük olan radyatör muhafazası ve yeni daha vurgulu çamurluklar, otomobilin önüne daha iddialı ve güvenli bir görünüm veriyor. Çamurluklardabulunan yeni hava girişi, zarif metalik “B” süslemesiyle birlikte, ön tekerlek kavislerinin üzerinde geriye doğru akan Bentley’in ünlü “güç hattını” vurgulayıp zenginleştiriyor. V8 S ve W12 modellerinin yeni parlak krom çamurluk rozetleri artık GT Speed’de kullanılan rozetlerle aynı.
Otomobilin arkasında, bagaj kapağı artık daha şekilli ve arka uca uzanan aerodinamik profil daha vurgulu. Yeni bir şekil verilerek genişletilen arka tampon daha fazla güç hissi veriyor ve boydan boya parlak bir çizgi içeriyor. V8 S ve GT Speed’e eklenen yeni arka difüzör tasarımı Continental ailesinin performansa yönelik üyelerinin farkını daha iyi bir şekilde ortaya koymayı amaçlıyor.

Dış estetikte yapılan revizyonlar20” veya 21” tasarım versiyonları bulunan yeni jantların eklenmesiyle tamamlanıyor. GT V8 ve GT W12’nin standart jantı olan yeni 20” altı üçlü telli jant, V8 için boyalı, W12 için ise parlak makine cilalı. Mulliner Sürüş Spesifikasyonlarına uygun jantlar yeni 21” yedi çift telli, Graphite grisi renginde ve parlak makine cilalı tellere sahip jantlarla değiştiriliyor. Son olarak yeni bir 21” beş telli ve yönlü spor jant da V8 S ve GT Speed için tercih edilebilecek 21” tasarımlar arasına katılıyor.
Üç yeni boya rengi olan Marlin (zengin bir metalik mavi), Camel (yumuşak bir altın rengi) ve Jetstream (açık, parlak bir metalik mavi) GT’ninikoniksiluetini daha da güçlendiriyor.

Eşsiz Kabinde Yapılan Modern Rötuşlar
Görsel geliştirmeler Continental ürün gamının lüks kabinlerinin içinde de devam ediyor. Yeni ve modern bir düz dalgalı desen dört geniş koltuğu süslüyor, (GT Speed’de standart olan) Mulliner Sürüş Spesifikasyonu ise terzi işi İngiliz ceketlerini andıran bir daraltılmış, “küçük baklava dilimli” kapitone deseni kazanıyor. Sürücü kontrol parçaları tamamen yenilenirken, isteğe bağlı, daha organik ve spora yönelik direksiyon ve daha geniş vites kolları, dokunulabilen tırtıklı süs parçaları içeriyor. Ayrıca GT V8 S, GT W12 ve Speedcoupe modellerinin tavan döşemeleri artık Alcantara. Continental ailesinde artık mevcut olan WiFi,otomobil içerisindeki tüm mobil cihazlarına internet bağlantısı sağlıyor.

W12 Performans ve Verimliliği Devam Ediyor
Continental GT W12’nin gözden geçirilen dış görünüşünün altında 6.0 litrelik çift turbo W12 motor ve güç aktarma organları yatıyor. Birincisi motorun gücü ve torku 575HP ve 700 Nm’den 590 HPve 720 Nm’ye yükseltilerek bu modelin ünlü performans sağlama özelliği korundu.
Güç artışının yanı sıra yakıt verimliliğinde de yüzde 5’e varan iyileştirme gerçekleştirildi. GT W12 artık değişken motor hacmi sistemi kullanıyor. Motorun bu yeni geliştirilen versiyonu kısmi gazla çalışarak ve 12 silindirinden sadece altısını kullanarak zarafetinden ödün vermeksizin yakıt tüketimini azaltabiliyor. Böylece motorun CO2 emisyonu kilometre başına 329 gram, 100 kilometredeki kombine yakıt ekonomisi ise 14,1 litre oluyor.

FlyingSpur’da Bol Seçenek Lüksü Daha da Genişledi
Bentley’in dört kapılı lüks sedan modeli FlyingSpur, seçici davranan başarılı bireyler için yine çok cazip olmaya devam ediyor. Modelin 2015 için sunulan ek özellikler otomobilin tüketicinin tercihlerine daha da uygun hazırlanmasını sağlıyor.
Yeni 20” altı üç çift kollu jant hem V8 motorlu hem de W12 motorlu FlyingSpurversiyonlarında üç farklı renkte mevcut. 21” yedi çift kollu tasarım ise FlyingSpur W12 Mulliner üzerinde, cilalanmış veya Graphite boyalı ve parlak makine kaplamalı olarak sunuluyor.

FlyingSpur’un enfes kabini aynı zamanda modern ve somut yeni özellikler kazanarak Bentley’in otomobilin içindeki şıklık ve kullanışlılık konusundaki itibarını sürdürüyor. Sürücü cihaz ve araçları modern grafiklerle yenilenirken direksiyon simidi daha spor bir tasarıma kavuştu. Tırtıklı bir metal kaplama, opsiyonel vites kollarını süslüyor. Yenilenen Continental ailesinde olduğu gibi FlyingSpur’da da araç içi WiFi bağlantı sistemi kullanılarak yolculuk sırasında bağlanabilirliğin en iyi şekilde sürdürülmesi sağlanıyor ve FlyingSpur hem iş hem de gezmek için en iyi otomobil olma özelliğini koruyor.

Yükseltilen bu özelliklerin yanı sıra, – ContinentalGT’de olduğu gibi – Marlin, Camel ve Jetstream tonlarındaki yeni boya renkleri ve zaten çok geniş olan deri seçeneklerine Shortbread ve Camel cinslerinin eklenmesi yenilikleri tamamlıyor.
625 HP / 800 Nm gücündeki FlyingSpur W12 motorunun değişken motor hacmi sistemi sayesinde verimlilik artarken Grand Touring yarışlarındaki kapasite de yükseliyor. Artık Continental GT W12’de de bulunan bu sistem yakıt tüketimi düşüyor, otomobilin menzili uzuyor ve CO2 emisyonu kilometre başına 333 gram düzeyine iniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ