www.autowritetr.com

BİSİKLET TAKSİ!

BİSİKLET TAKSİ!

Bisiklet taksi girişimi Kanguru, İzmir’de Karşıyaka ve Bostanlı çevresinde hizmet vermeye başladı. Kanguru, kısa mesafelerde elektrikli bisikletle yeni bir ulaşım alternatifi yaratmayı amaçlıyor.

Webrazzi’den Sami Eyidilli’nin haberine göre, bisiklet taksi girişimi Kanguru, sarı renkli elektrikli bisikletleriyle bu ayın başında faaliyete geçti. Kanguru, İzmir’de Karşıyaka ve Bostanlı civarında hizmet vermeye başladı. Girişim daha çok yeni. Kanguru, kısa mesafeler için elektrikli bisikletlerle İzmir’e mikro mobilite çözümü getirmeyi hedefliyor.

Kanguru bisiklet taksi kullanmak isteyen kullanıcılar için farklı kullanım senaryoları mevcut. Kanguru’yu bir taksi gibi kullanmak ve indi bindi yapmak mümkün. Kanguru ile kısa mesafelere sorunsuz ulaşılabiliyor, açık havada seyahat edilebiliyor. 

Ayrıca sahipleri evcil hayvanlarını rahatlıkla yanına alabiliyor. Girişim hayvan dostu olduğunu da burada ön plana çıkarıyor. Onun dışında Kanguru, rekabette karşısında durabilecek olan elektrikli scooter hizmetinden yararlanamayacak engelli ya da yaşlı kullanıcıları da hedefliyor. Kanguru’nun elektrikli bisikletlerine iki kişi binilebiliyor.

Mesafe ve ücretlendirme

Kanguru’nun bir diğer özelliği sürücülerle çalışması. Bu şekilde markanın belli bir istihdam yaratması da söz konusu. Kanguru’nun fiyatlandırılmasında 3 lira açılış fiyatı olarak belirlenmiş. Sonrasında ise mesafe bağımsız dakikası 80 kuruş olarak ücretlendiriliyor. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ