BOD OTONOMİ Klasik Otomobil Rallisi Sona erdi

BOD OTONOMİ Klasik Otomobil Rallisi Sona erdi

Ankara’yı efsane klasiklerle buluşturan BOD OTONOMİ Klasik Otomobil Rallisi ödül töreni ile son buldu.

“OTONOMİ tutkusu birleştirir” sloganı ile yola çıkan ve kısa zamanda hızla büyüyen; BOD (Başkent Otomotivciler Derneği) önderliğinde hayata geçen OTONOMİ, geçen yıl ilki düzenlenen ralli ile klasik otomobil tutkunlarını bir araya getirdi.
13- 14 Haziran tarihlerinde gerçekleşen BOD OTONOMİ Klasik Otomobil Rallisi ile binlerce otomobil tutkununu ağırlayan OTONOMİ, ardında renkli görüntüler bırakarak son buldu. Ralliye katılan 1938 modelden 1985 modele kadar 30’u aşkın klasik otomobil Başkent caddelerini renklendirirken yarışma sonunda dereceye girenler kupa ve madalyaların sahibi oldu.
İlk gün Konya Yolu, Aydınlıkevler, Çetin Emeç Bulvarı, Arjantin caddesi, Tunalı Hilmi caddesi, Bahçelievler 4. Cadde, 7. Cadde gibi kentin önemli akslarında süzülen efsane klasiklerin seyri görsel bir şölene döndü, izleyenlere keyifli anlar yaşattı… Rallinin ikinci günü ise rota Çubuk, Sirkeli ve Kazan güzergahları oldu.
Caddelerde seyreden klasikler trafik kuralları ve hız limitleri dahilinde centilmence bir yarış sergiledi. Ralli bitiminde büyük bir katılımla gerçekleşen ödül töreninde kupa ve madalyalar sahiplerini buldu. Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Başkan Yardımcısı Niyazi Berktaş, Başkan Yardımcısı Mahmut Ulucan, Özgüven Mimarlık Kurucu ortağı Özgür Özgüven, yönetim kurulu üyeleri ve sponsor firma temsilcilerinin yanı sıra MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, ATO Başkan Yardımcısı Koray Şanal da törende hazır bulundu. Organizasyon Komitesi tarafından dün açıklanan sonuçlar ise şöyle:
Kategori H
1.Ziya Umutgün- Meryem Umutgün (81 model VolkswagenT3)
Kategori F
1.Mustafa Sinan Tuna-Muhammed Aykut Kılıç (66 model Chevrolet Apachi),
2. Mehmet Halim Canko – İhsan Koçak (66 model Ford Taunus)
3. Veli Işır-Bülent Ulucan (69 model Chevrolet Impala)
Kategori G’de
1. Harun Ümit Yaşar –Ertunç Temel (80 model Mercedes 560 SL)
2. Alparslan Yılmaz-Evren Yılmaz (71 model Ford Taunus GXL)
3. Oktay Sağlam-Kasım Arslan (73 model Volkswagen Kafer)
BOD OTONOMİ Klasik Otomobil Rallisi Genel Klasmanı
1.Mustafa Sinan Tuna-Muhammed Aykut Kılıç (66 Model Chevrolet Apachi)
2. Harun Ümit Yaşar- Ertunç Temel
3. Alparslan Yılmaz-Evren Yılmaz
Ralli Ruhu
Mehmet Kına-Hasan Kına
En Centilmen Ekip
Ali Demir-Bahadır Yerlikaya
En iyi etap Birincisi
Deha Soycan-İrem Soycan
Takım Birincisi
Riders&Brothers
Otonomi hakkında
Esenboğa yolu üzerinde 375 bin metrekarelik bir alanda 2013 yılında inşaatına başlanan Otonomi’nin Eylül ayında kapılarını açması bekleniyor. Avrupa’nın en büyük otomotiv AVM’si olacak Otonomi, sıfır ve ikinci el araç alım satımının yapılacağı işyerleri ve her türlü sosyal donatısı ile tam bir “Otomotiv Yaşam Merkezi” olacak. Otonomi, günlük 11 bin ziyaretçi ağırlayabilecek Otonomi’de aynı anda 12 bin araç sergilenebilecek. Sıfır ya da ikinci el araç almak isteyenler, aradığı her modeli Otonomi’de bulabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ