www.autowritetr.com

Bosch, 100’ün üzerinde üniversite mezunu arıyor

Bosch, 100’ün üzerinde üniversite mezunu arıyor
  • Güncel
  • 20 Nisan 2015 09:57
  • 1.443

Bosch Türkiye, 2015 yılında 100’ün üzerinde üniversite mezunu işe alacağını duyurdu.

• Dünya genelinde ise Bosch Grubu 12.000 yeni mezunu işe alınacak.
• Yazılım tasarımı ve geliştirme için işe alınacak çalışanların sayısı artıyor.
Bosch Türkiye, 2015 yılı içerisinde 100’ün üzerinde üniversite mezunu işe almayı planlıyor. İşe alınması planlanan her dört çalışandan üçü mühendislik alanında olacak. Makine ve elektrik mühendislerine yönelik iş imkânlarının yanı sıra, Bosch Türkiye IT eğitimine sahip yeni mezunlar için de iş imkânı sağlıyor.
Şehirleri birbirine bağlayan, arabaları online hale getiren, bir uygulama aracılığıyla ısıtma kontrol sistemlerine erişimi sağlayan ve tedarikçilerini otomatik olarak tedarik zincirine entegre eden Bosch, dünya genelinde 12.000 yeni mezun alımında da bu doğrultuda ilerleyerek sistem ve yazılım mühendisliğinden mezun gençlerin alımına öncelik verecek. Eğitimli mezunların işe alımı konusunda en büyük ihtiyacı duyan ülke, 3.200 yeni işe alımla Hindistan olurken, bu ülkeyi 2.600 yeni işe alım planlayan Çin ve 1.200 yeni işe alım planlayan Almanya takip ediyor.
Bosch Yönetim Kurulu Üyesi ve Endüstriyel İlişkiler Yöneticisi Christoph Kübel, dünya genelinde işe alım trendleriyle ilgili şunları söyledi: “Yazılım tasarımı ve geliştirme için işe aldığımız çalışanların sayısını arttırıyoruz. Mobilite çözümlerinden endüstriyel teknolojiye kadar bağlanabilirlik her iş sektöründe artış gösterdiğinden, yazılımın önemi de artıyor. Yazılım tasarımı ve geliştirmeye yönelik ihtiyaç duyulan çalışan sayısı, gelecekte artmaya devam edecek.”
Bosch kadınlar için eşit fırsatlar sunuyor
Bosch, 2020 yılı itibarıyla liderlik pozisyonlarındaki kadınların oranını dünya genelinde yüzde 20’ye çıkartmayı hedefliyor. Kadınlara kariyer yollarında yardım ve destek sağlamak üzere Bosch, kadınlara özel mentör programları, seminerler ve eğitim kursları sunuyor. Bunun yanı sıra kadının iş hayatından kopmaması için de Bosch Türkiye’de kadın çalışanlar çocukları bir yaşına gelene kadar yarı zamanlı olarak çalışabiliyor. Bunun için herhangi bir onay almaları gerekmeden sadece yöneticilerine bilgi vererek yapabiliyorlar.
Aile dostu işveren Bosch
Bosch uzun yıllardan beri esnek çalışma saatleri uyguluyor. Çalışanlar erken bir saatte işten çıkıp akşamüstü çocuklarıyla vakit geçirdikten sonra çocukları uyuduktan sonra işlerini evden tamamlayabiliyor. Aynı şekilde esnek çalışma saatlerini kullanarak çocuklarının okuldaki bir gösterisini izlemeye gidebiliyor.
Bunun yanı sıra çalışanların profesyonel ve özel yaşamlarına yönelik taleplerini dengelemeye yardımcı olmak üzere Bosch, İstanbul organizasyonunda ayda 4 gün home-office olanağını pilot alarak hayata geçiriyor. Bu uygulamayla iş-özel hayat dengesine katkıda bulunulması hedefleniyor.
Bosch Türkiye hakkında
Bosch Türkiye, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında 5 ayrı şirketle Bursa, Kocaeli, Manisa ve Tekirdağ’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Bosch Grubu, Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlamış olup, ilk fabrikasını ise 1972 yılında Bursa’da kurmuştur. Bosch Türkiye, 2014 yılbaşı itibarıyla 8.200 çalışanı, 1,53 milyar avro cirosu ve 1,10 milyar avro’luk ihracatıyla teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olarak faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri, yenilikçi, fayda sağlayan ve sıra dışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini artırmak için tasarlanmaktadır. Böylelikle Bosch, dünya çapında “Yaşam için teknoloji’ sağlamaktadır. Bosch Türkiye’nin Bursa, Manisa ve Tekirdağ’da Ar-Ge Merkezleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.bosch.com.tr, https://www.facebook.com/BoschTurkiye ve https://twitter.com/TurkeyBosch
Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçisidir. 2015 Nisan ayı itibarıyla yaklaşık 360 bini aşkın çalışanı ile 2014 yılı kesinleşmemiş rakamlarına göre 48,9 milyar avro tutarında satış gerçekleştirmiştir. Bosch Grubu; Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Enerji ve Bina Teknolojileri ve Dayanıklı Tüketim Malları olmak üzere 4 ana sektörde faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60’nin üzerinde ülkedeki 440’dan fazla bağlı bölgesel şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları da dâhil edildiğinde, Bosch yaklaşık 150 ülkede temsil edilmektedir. Bu dünya çapındaki gelişme; üretim ve satış ağı daha fazla büyüme için temel oluşturmaktadır. Bosch, 2014 yılında dünya çapında 4.600 patent başvurusunda bulunmuştur. Bosch Grubu etkileyici ürün ve hizmetler tasarlayarak, hem inovatif hem de faydalı çözümler sunarak yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Böylelikle, şirket dünyanın her yerinde “yaşam için teknoloji” sunabilmektedir.
Detaylı Bilgi İçin:
Nuray Sağlam, Bosch Türkiye Kurumsal İletişim
0(216) 432 01 32 [email protected]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org