Bosch ve Tencent işbirliği

Bosch ve Tencent işbirliği
  • Güncel
  • 18 Aralık 2015 10:38
  • 1.529

Akıllı telefon entegrasyonu için esnek Bosch çözümü mySPIN, dünya genelinde yaklaşık 50 uyumlu uygulama sunuyor

Çin’de IT şirketi Tencent ile işbirliği
„mySPIN, dünya genelinde yaklaşık 50 uyumlu uygulama sunuyor
„Çin’de başarı: Bosch, araç üreticileri JAC ve Changan Ford’u müşteri olarak bünyesine kattı ve “WeChat” operatörü Tencent ile işbirliğine başladı
„mySPIN, gelecekte yeni uygulamalar için araç verilerini sunabilecek

Bir yandan otomobilinizi sürerken, diğer yandan da akıllı telefonunuzda navigasyon, internet hizmetleri veya takvim kullanıyor musunuz? Bosch’un akıllı telefon entegrasyon çözümü mySPIN bunu mümkün kılıyor. Jaguar Land Rover tarafından 2014 yılından beri tüm filoda kullanılmakta olan Bosch teknolojisi, cihazın iOS veya Android kullanmasına bakılmaksızın otomobilde cep telefonuna bağlanıyor. mySPIN sayesinde, Bosch tarafından seçilen ve modifiye edilen uygulamalar, akıllı telefonunuzu elinize almaya gerek olmadan orta konsoldaki dokunmatik ekran aracılığıyla kullanılabiliyor. Bosch, bu OEM çözümün daha fazla yaygınlaştırılması için Çin’de dev bir adım attı. Bir tarafta araç üreticileri JAC ve Changan Ford, kendi modellerinde entegrasyon çözümünü sunuyor olacak; diğer yanda ise Bosch, Çin teknoloji şirketi Tencent ile bir işbirliği sözleşmesi imzaladı. mySPIN işlevlerini barındıracak olan uygulama sayısı 2013 yılından beri sürekli olarak artış gösteriyor ve kısa bir süre önce bu sayı 50’ye ulaştı – karşılaştırılabilir sistemlerde mevcut olanın üç katı. TomTom, Parkopedia, hotelseeker ve Audials gibi navigasyon ve medya uygulamalarını özellikle odaklanılıyor.
Çin’de güçlü büyüme
Bosch’un iş ortağı Tencent, Çin’in üç büyük internet şirketinden bir tanesi. “QQMusic” veya mobil iletişim uygulaması “WeChat” gibi hizmetleri, 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşıyor. Tencent, mySPIN için sürüş sırasında kendi iletişim servislerini seçecek bir uygulamayı optimize etmeyi planlıyor. Bu yeni servisler mySPIN uygulamalarının portföyünü genişletmekle kalmayacak, ayrıca bölgesel pazara yönelik artan uyarlama sayısını daha da arttıracak. Benzer bir şekilde Çinli araç üreticisi JAC, müşterilerine otomobillerini sürerken geniş uygulamalar yelpazesine erişim fırsatı sağlayarak 2016 yılından itibaren yeni modellerinde mySPIN sunmaya başlayacak. Üretici Changan Ford da 2017 yılında bunu sunmaya başlayacak.
Yeni uygulamalara doğru yenilikçi yollar
mySPIN için uygulamaların seçilmesi sırasında Bosch, işbirliğini TomTom gibi iyi tanınan sağlayıcılar ile sınırlandırmıyor ve Drivelog gibi kendi uygulamalarının geliştirilmesi veya Familio gibi genç ve yenilikçi şirketlerle işbirliği gibi diğer yolları da inceliyor. Örneğin bu uygulama, Bosch tarafından düzenlenen hackathon’un galibi oldu. Hackathon’lar, bir yazılım programının ortaklaşa geliştirilmesi konusunda yoğun bir işbirliği yapabilmeleri için programcıların, yazılım geliştiricilerin, tasarımcıların ve proje müdürlerinin kısa bir süre bir araya geldiği etkinliklerdir. Bir dizi yaklaşımı dikkate alan Bosch, popüler uygulamaların mevcut olmasını ve yenilikçi yeni sağlayıcılara da otomobillerde müşterilere ulaşma fırsatı tanınmasını sağlıyor.
Araç verilerinin kullanılabilir hale getirilmesi
mySPIN’in eşsiz yapısı sayesinde otomobil üreticileri, müşterilerinin kullanabileceği uygulamaların seçilmesinde ve kullanıcı arayüzünün nasıl tasarlanacağı ve mevcut olan bilgilerin ne olacağı konusunda tam bir kontrole sahip oluyor. Bosch SoftTec GmbH Genel Müdürü Torsten Mlasko, “Otomobil üreticisi tarafında güvenilir bir ortağa sahip olmaları nedeniyle bu durum sürücüler için de bir avantaj.” diyor. Otomobil üreticileri gelecekte, araç verilerinin uygulamalarda kullanılabilmesini sağlamak üzere mySPIN arayüzünü kullanabilecek. Lastik basıncı veya yakıt seviyesi gibi veriler de uygulamalarda kullanılabilecek. Örneğin, sadece yakıt göstergesinin belirlenen seviyeye ulaşması halinde düşük fiyatlar sunan bir benzin istasyonu tavsiye edilecektir.
mySPIN için onaylanmış olan tüm uygulamalar, yüksek bir güvenlik sağlayarak sürücüler açısından mümkün olan en az dikkat dağınıklığını sağlayacak şekilde özel olarak sürüş sırasında kullanım için tasarlandı. Bu türdeki uygulamaların teknik zorlukları az. Uygulama geliştiricilere bir yazılım geliştirme kiti sunuldu. Otomobil üreticileri, hangi uygulamaların spesifik araçlarda kullanılabileceğini belirleyebilir ve esnek bir şekilde güncellenebilen ve genişletilebilen bir beyaz listede bunları tanımlayabilir. iOS ve Android akıllı telefonların entegrasyonuna ek olarak, Windows telefonlara yönelik bir çözüm de bir prototip olarak hazırlandı ve talep üzerine otomobil markaları için üretildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org