Bridgestone dünya liderleri arasında

Bridgestone dünya liderleri arasında

Bridgestone, 2016 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Dünya devi lastik üreticisi Bridgestone, sürdürülebilirlik alanındaki öncü çalışmalarıyla 2016 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde önemli bir başarı elde etti. Otomobil yan sanayi endüstrisinde çevre segmentinde liderliği üstlenen Bridgestone, iklim stratejisi ve çevresel raporlama alanında da tam puan aldı.

Bridgestone, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bu yıl hem dünya çapında hem de Asya Pasifik bölgesi sıralamasında yer aldı. Her yıl ortalama 2.500 şirket arasından toplumsal, çevresel ve ekonomik sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla en iyileri seçen Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Bridgestone ilk kez global çapta derece alırken, 7. kez Asya bölgesinde dereceye girdi.

Bridgestone, otomobil yan sanayi endüstrisinde çevre segmentinde en yüksek puanı aldı. Ayrıca iklim stratejisi ve çevresel raporlama alanlarındaki çalışmalarıyla da 100 tam puana layık görüldü. Bridgestone’un bu başarısında özellikle ekonomik ve çevresel alandaki öncü faaliyetleri de rol aldı.

Bridgestone Grubu dünya çapındaki şirketleri ve iştirakleriyle 2050 yılı ve sonrası için belirlediği uzun vadeli çevresel hedefler doğrultusunda belirlediği vizyonu gerçekleştirmek üzere çalışıyor. Bu vizyon kapsamında şirket, grup genelinde iş süreçleri ve çevre koruma arasında bir denge yaratmayı hedefliyor. 2020 yılı için de karbon azaltımı ile ilgili ara hedefler belirleyen Bridgestone, gerek operasyonlarındaki iyileştirmeler gerek yenilikçi ürünlerinin tüketicilere sağladığı yakıt verimliliği ile karbon emisyonlarını önemli oranda azaltıyor.

Ekonomik sürdürülebilirlik alanında yenilikçi adımlar
Bridgestone yapılan değerlendirmede inovasyon yönetimi alanında, otomobil yan sanayi endüstrisinde en yüksek dereceyi elde etti.

Grup, gerçekleştirdiği sürdürülebilir inovasyon girişimleriyle de dikkat çekiyor. Teknolojiye ve yenilikçi iş modellerine yatırım yapmayı büyümenin anahtarı olarak gören Bridgestone’un, özellikle yakıt verimliliği sağlayan yeni nesil “ologic” lastikleri ve müşteriye sunduğu değeri maksimize edecek çözümleri, bu alandaki çalışmaları arasında öne çıkıyor.

“Topluma yüksek kalitede hizmet sunmak” misyonuyla faaliyet gösteren ve lastik ve kauçuk sektöründe endüstri liderliğini üstlenen Bridgestone, toplumun sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak ve gelecek nesillere karşı sorumluluğunu yerine getirmek hedefiyle çalışıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ