Brisa, Ticari Araç Lastik Pazarındaki Liderliğini Müşteri Odaklı Hizmetleriyle Güçlendiriyor

Brisa, Ticari Araç Lastik Pazarındaki Liderliğini Müşteri Odaklı Hizmetleriyle Güçlendiriyor

Brisa, yüksek bir büyüme potansiyeline sahip ticari araç lastik pazarında liderliğini sağlamlaştırmak üzere çalışıyor.

2016 yılı performansı ve 2017 yılı beklentilerini, düzenlediği değerlendirme toplantısında açıklayan şirket, Türkiye pazarında bu segmentin 5 yılda %27 büyümesini bekliyor. Bu doğrultuda bayi ağını ve iş birliklerini güçlendiren Brisa, dünyadaki trendlere uygun olarak yenilikçi iş modelleri geliştiriyor. Özellikle Profleet başta olmak üzere müşterilerine özel tasarladığı hizmetlerini zenginleştiriyor ve farklı müşteri gruplarına yönelik yeni pazarlama stratejilerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Bridgestone ve Lassa markalarıyla Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, ticari araç lastik segmentine yönelik 2016 yılı değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. 2016 yılında bayi ağına yaptığı yatırımlar ve gerçekleştirdiği yeni iş birlikleri ile bu segmentteki liderliğini sağlamlaştıran Brisa, 2017 yılında da yeni nesil ürünleri ve müşteri odaklı hizmetleriyle başarılı performansını sürdürmeyi hedefliyor.

2,4 milyon adetlik Türkiye ticari lastik pazarında satılan her 3 lastikten biri Brisa’nın

Dünya genelinde 5 yılda %19 büyüme beklenen ticari araç lastik pazarının önemli bir potansiyel taşıdığına değinen Brisa Ticari Ürünler Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Egemen Atış; “Ticari araç lastikleri adetsel olarak baktığımızda dünya lastik pazarının %10’unu oluştururken, cirosal olarak %36’sını oluşturuyor. 2016 yılında dünyada ticari araç lastikleri, toplamda 185 milyon adetlik ve 144 milyar TL ciroya sahip bir pazar oluşturdu. Bu rakamın 2021 yılında %19’luk artışla 220 milyon adede ulaşması bekleniyor. Avrupa’nın en büyük ikinci ticari araç parkına sahip olan ülkemizde ise bu artışın %27 oranında olacağı öngörülüyor. Böylece 2016 yılında 2,4 milyon adet ile toplam 2 milyar TL ciroya ulaşan ticari araç lastik pazarı, 2021’de 3 milyon adede ulaşacak.

Ağır ticari araç pazarı da bu beklentimizi destekliyor. 2016 yılında Euro 6 geçişi sebebiyle ticari araç kayıtlarında beklenen daralma yaşandı ve %44 oranında azalma gerçekleşti. Ancak bu yıldan itibaren yeniden artış eğilimiyle 2017 yılında %24 büyüme bekleniyor. Diğer yandan karayolu ulaşımı, altyapı çalışmaları ve inşaat sektörlerindeki yatırımların ve büyümenin devam etmesi de pazardaki büyümeyi destekliyor. Bu segmentin taşıdığı potansiyel ve ülkemizin gelişiminde oynadığı önemli rol dolayısıyla Brisa olarak bu alana önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu segmentte satılan her üç lastikten biri Brisa’ya ait. Ayrıca ortağımız Bridgestone’un Avrupa satışlarına en büyük katkıyı da biz gerçekleştirdik. Özellikle müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak sektörde fark yaratan hizmetler geliştirmeye odaklanıyoruz. Aynı zamanda yeni nesil araçlara uygun sağlam, emniyetli ve konforlu lastikler üretmeye devam ediyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ