Briston Saat, İngiliz ruhu içinde doğmuş bir Fransız markası.

Briston Saat, İngiliz ruhu içinde doğmuş bir Fransız markası.

Oxford’un Cambridge’in spor şıklığını yansıtan “Preppy” tarzı saatleriyle bir akım yaratan Briston, bu orijinal yaşam tarzını, Türkiye’ye getiriyor.

Zaman çabuk geçer ve elbette bazen bir değişiklik için, sadece doğru an ve gerçek hayallerini takip etmek zorunda olursunuz. Kurucusu Brice Jaunet de saatçilik sektöründeki 15 yılın ardından kendi saat markasını yarattı.

O yıllarda Brice Jaunet, dünyanın en büyük saat yapımcıları olan Cartier’de ve Richemont gruplarında çalıştı. Daha sonra Baume & Mercier için çalıştı ve Raymond Weil’ de uluslararası kariyerine devam etti. Sonunda, Zenith markasının Başkan Yardımcısı Uluslararası Pazarlama ve İhracat Direktörü olarak LVMH Grubu’na katıldı. Daha sonra Fransa’da marka yönetimini üstlendi.
2012 yılında onun kişiliğini, düşüncelerini ve yaptığı araştırmaları yansıtan bir saat markası yaratmak için birkaç İsviçreli tasarımcı arkadaşları ile yola çıktı. Brice Jaunet; güzel, otantik ve ekonomik bir saat üretmek istedi.
Oxford öğrencilik günleri, spor tutkusu ve seyahat zevki, Briston Markasına sportif, şık ve biraz enteresan bir ruh katmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ