www.autowritetr.com

Bu ambulansta balıklar yaşıyor

Bu ambulansta balıklar yaşıyor

Elazığ Bilim Merkezinde sergilenen ambulans akvaryum görenlerin ilgisini çekiyor.

thumbs_b2_31a6c28c368ba8d640f3cafb72b2e42a

AA ELAZIĞ

Elazığ Bilim Merkezinde sergilenen “ambulans akvaryum”, görenlerin ilgisini çekiyor.

Yıllarca hastaların hastaneye sevki için hizmet veren ancak arızaları nedeniyle hurdaya ayrılan ambulans, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumuna (MKEK) eritilmek üzere gönderilecekken Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Ruçhen Keçeci tarafından farklı bir amaç için tasarlandı.

Valiliğin desteğiyle yaklaşık bir yıl önce 1,5 ton cam kütle kullanılarak hazırlanan ambulans akvaryum sergilendiği Elazığ Bilim Merkezinde özellikle çocuklardan yoğun ilgi görüyor.

“Şu ana kadar yapılmış bir tasarım değil”

Keçeci, yaptığı araştırmalarda televizyondan, çamaşır makinesinden, otomobilden, hatta tırın dorsesinden akvaryum yapıldığını gördüğün fakat ambulanstan akvaryum projesinin ilk olduğunu belirtti.

Bu projeyle “kirlenen doğayı kurtarmak” için bir mesaj vermek istediklerini dile getiren Keçeci, bu nedenle tasarım için ambulansı tercih ettiklerini anlattı.

Keçeci, “Bu şekilde bir ambulansı akvaryum olarak başka yerde görmeniz imkansız. Kirlenen doğamızda yok olan balıklarımızı kurtarmak ve tedavi etmek gibi farklı bir misyonla bu tasarımı yaptık. Ambulans çalışıyor olsaydı farklı yerlere götürüp hiç akvaryum görmeyen çocuklara bu görsel zenginliği sunabilirdik. İnşallah bu hayalimiz de bir gün gerçek olur” şeklinde konuştu.

Muhabir: Ramazan Kaya

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
© 2004 KURULUŞ // AutoWriteTR / Mail: [email protected] / Tel : 0212 654 45 81 / Adres: 100. YIL Mah. 2254 Sokak No: 11 H Blok Kat: 2 D:221 OTO CENTER Bağcılar-İstanbul

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org