Bu traktörün fiyatı 1 milyon lira

Bu traktörün fiyatı 1 milyon lira

Bursa’da düzenlenen “Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı”nda sergilenen 435 beygir gücündeki traktör, 1 milyon lirayı bulan fiyatıyla dikkati çekiyor.

AA BURSA – Mustafa Yılmaz

Bursa’da düzenlenen “Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı”nda sergilenen ve 8 traktörün işini tek başına yapabilen 435 beygir gücündeki traktör, 1 milyon lirayı bulan fiyatıyla dikkati çekiyor.

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, sergilenen “New Holland T8 Auto Command Serisi 435 model” traktör, çiftçilerden ve fuarın ziyaretçilerinden büyük ilgi görüyor.

Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bunun, Türkiye’nin en büyük traktörü olduğuna dikkati çekti.

Özdemir, Türkiye’de tarımın gelişmesiyle çiftçilerin verimliliğin öneminin farkına vardığını vurgulayarak, bu traktörün 435 beygire kadar maksimum güç ve 1850 newton/metreye varan tork değerleriyle müthiş bir performans sunduğunu belirtti.

“7-8 traktörün yaptığı işi tek başına yapıyor”

Özdemir, bu güçteki traktörlerin büyük ölçekli tarımsal üretim yapan çiftliklerde kullanıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bu traktör 7-8 traktörün yaptığı işi tek başına yapıyor. Dolayısıyla 8 yerine tek operatör kullanıyor ve onların 3 günde yapacağı işi bu 1 günde yapıyor. İş gücünden, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlıyor”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ