www.autowritetr.com

Citroen Ami (arkadaş)

Citroen Ami (arkadaş)

Celal PİR-Babür GÜREL yazdı…

CİTROEN’den UFUK DELEN BİR OTOMOBİL DAHA

Citroen’in 3 sene önce başlattığı uygulamanın en son ayağı olan “ami”, Türkiye pazarına girdi.

Bu gün usta gazeteci Celal PİR ile birlikte kullandığımız Citroen Ami, ikimizi de, kendisine hayran bıraktı. Tasarımındaki ince detayları, işlevselliği, kıvraklığı ve dışarıdan bakınca beklenilmeyen iç genişliği ikimizinde dikkatini çekti. Türkiye standartlarının az üzerindeki iki boya sahip olan bizler, “ami” nin içinde gayet rahat ettik. Sadece en başta tek vitesli olan aracın vitesinin yerini bulmakta zorlansak da, araçtan ve kendine has performansından memnun kaldık. Şehir içi kullanım için ideal bir araç olan 2 kişilik “ami” çevre yolları ve köprülere çıkamayan bir araç. Büyük şehir merkezlerinde hem trafiğe, hem de park etmede kolaylık sağlayacak ebatlardaki bu küçük dev için Celal PİR’in bir lafı aracı anlatmaya yetecek. “UFKUMUZU DELEN BİR ARAÇ”.

Segmentasyonu henüz yapılmamış olan “ami”nin, otomobil, motosiklet veya elektrikli bisiklet olmaması yüzünden; kullanıcılarının en az 16 yaşında olması gerekiyor.

Şirin bir şehir içi aracı olan “ami”, 40 Nm tork üreten , 6 kW motorlu ve tek vitesli bir ulaşım aracı. 220 voltluk elektrik voltajı ile 3 saate tamamı şarj edilebilen ve menizli de 75 km.

Maksimum hızı 45 km/s olan aracın 0-45 km/s hızlanma süresi 10 saniye.

Bataryası dahil 471 kg ağırlığındaki “ami” nin maksimum ağırlığı 710 kg ve araç; 2.41 m. boyunda, 1.36 m eninde ve 1.525 cm yüksekliğinde. 2 koltuklu ve kabin bagajı ebadında bir çantalık yere sahip.

Son derece sevimli ve pratikliği öne çıkan araç da; ön cam rezistansı, silecek ve ısıtma sistemi ayrı bir aküden sağlanıyor.

Fiyatı 2022 Mart ayında belirlenecek.

Canlı renkleri tamamen isteğe ve zevke göre ayarlanabiliyor.
Kahve Dünyası kullanmaya başlamış bile…
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org