Continental’de “Akıllı Taşımacılık Sistemi” nin başına Seval Öz getirildi

  • 29 Eylül 2014
  • 1.220 kez görüntülendi.
Continental’de  “Akıllı Taşımacılık Sistemi” nin başına Seval Öz getirildi

Continental’den “akıllı atak”: Continental’in Yeni “Akıllı Taşımacılık Sistemi” Seval Öz’e Emanet

Continental gelecek dönem taşımacılık faaliyetlerini üst seviyelere taşıyabilmek için, yeni iş alanları ve uzmanlara yatırım yapıyor.
Akıllı Taşımacılık Sistemi (Intelligent Transportation System-ITS) ve etkileşimli araçlar konusunda iddialı planları olan Continental yeni kurduğu birimin yönetimine Google’ın “İnsansız Araç Projesi”ni yürüten Seval Öz atandı.
Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, geleceğin taşımacılık sistemine de öncülük edecek yeni planlarında kritik önem taşıyan bir adım atarak “Akıllı Taşımacılık Sistemi (Intelligent Transportation System-ITS) üzerine çalışacak uluslararası bir ekip kurma hazırlıklarına başladı. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kaliforniya’daki Silikon Vadisi olacak olan ve Continental Akıllı Taşımacılık Sistemleri LTD. ŞTİ. olarak adlandırılacak yeni birime Seval Öz CEO olarak atandı. Seval Öz, daha önce Google’ın “İnsansız Araç Projesi”nin yürütmüştü.

“Akıllı Taşımacılık Sistemi (Intelligent Transportation System – ITS)” nedir?
Taşıma ve trafik sistemlerinde kullanılan geniş çaplı ve akıllı ağ tabanlı iletişim sistemi olan ITS, gelecek dönemde tüm araçları yepyeni bir trafik ekosisteminin parçası yapacak. Continental trafik sıkışmaları, trafikten kaynaklanan hava kirliliği ve sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazaları gibi küresel taşımacılık sorunlarına çözüm üretecek bir platform olan ITS’in temel bileşenlerinin ana tedarikçilerinden biri olup, yeni açtığı merkezle bu platformu geliştirmeye kendini adayacak.
Continental ile birlikte çalışmalarına devam edecek olan Seval Öz konuyla ilgili “Continental’in alanında uzmanlaşmış, birinci sınıf mühendislik hizmetlerinin geliştirilmesi için kurulan bu yepyeni merkezle görevimiz, teknoloji ve otomotiv sektörü arasında güçlü bir işbirliği oluşturmak. Bu sayede mobilite ve güvenlik düzeyini daha da yukarı seviyelere çıkaracağımıza inancım sonsuz” şeklinde açıklama yaptı.
Bugün dünyada kullanılan her dört aracın üzerinde Continental’in sürüş deneyimini daha güvenli, çevre dostu ve konforlu seviyelere çıkaran çözüm, ürün ve sistemleri var.
Seval Öz, daha önce insansız araç üretimine ilişkin iş geliştirme ve pazarlama çalışmalarından sorumlu olduğu Google’da “İş Geliştirme Müdürü” olarak görev almıştı. Bu yıl San Francisco’da PWI Teknoloji’de Kadın Hareketi Cesaret Ödülü’nü kazanan Öz, yüksek lisansını yüksek başarı derecesiyle Wharton Business School’dan almış, Wellesley Koleji’ni üstün başarıyla tamamlamış ve M.I.T Üniversitesi’nden “Ekonomi ve Siyasi Bilimler” bölümünde lisans eğitimini almıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
808 bin liradan başlayan fiyatlarla Land Rover’ın premium kompakt SUV’u Range Rover Evoque, vergi avantajı...
Türkiye’de olsa alırım. Görsel olarak, 2019 Tokyo otomobil fuarında tanıtılan Ultra Kompakt BEV konseptiyle önizlenen kapsül benzeri bir tasarımla ortaya çıktı . Gövde...
2027’ye kadar EV1’den EV9’a kadar isimleri daha sonra belli olacak bir serinin ilk aracı bir...
Heyecanla beklenen yeni ŠKODA OCTAVIA, Türkiye lansmanının ardından satışa sunulurken, markanın yeni reklam yüzü Mehmet...
Yenilenen Egea Ailesi, Anahtarsız ve Kablosuz Kullanıcı Deneyimi ile Segmentinin Standartlarını Yükseltiyor Tofaş’ın 2015 yılının...
Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında...
İki üretici Instagram’da atıştı. Hidrojen yakıt hücrelerine “aptal hücre” diyen Elon MUSK’a meydan okudu. Jim...
Porsche Orta Doğu Şampiyonası’nın Sakhir GP öncesi koşulan destek yarışında, milli sporcumuz Ayhancan Güven bugün...
Yarış dünyasına yeni nesil süper spor otomobili MC20 ile dönmeye hazırlanan Maserati, geleceğini köklerindeki yarışçı...