www.autowritetr.com

Dünyada en çok satan marka TOYOTA

Dünyada en çok satan marka TOYOTA

Corolla 2018 yılında da dünyanın en çok satılan binek otomobil modeli olurken, SUV’un öncüsü RAV4’de segmentini birinci sırada tamamladı…

TOYOTA OTOMOBİL SATIŞLARINDA DÜNYA LİDERİ

Toyota, 2018 yılında en yakın rakibinden 1 milyon 300 binden daha fazla satış gerçekleştirerek dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası oldu. Bir önceki yıla göre satışlarını yüzde 3 artıran Toyota, tüm dünyada toplamda 8 milyon 91 bin 277 adetlik satış gerçekleştirerek “lider marka” unvanıyla sektördeki gücünü bir kez daha ortaya koydu.  

Corolla “Dünyanın en çok tercih edilen binek otomobili”

Toyota’nın global satış başarısı, Corolla’nın da dünyada en çok satılan otomobil olmasıyla bir kez daha taçlandı. Üretildiği 1966 yılından bu yana toplamda 46 milyonu aşan satışıyla zirvedeki yerini sağlamlaştıran efsane model Corolla, 2018 yılında da yine “dünyanın en çok tercih edilen binek otomobili” olmayı başardı. 2018 yılında geçen yıla oranla yüzde 1 artışla 934 bin 348 adetlik satışa ulaşan Corolla birincilik tahtını korudu. Corolla, Türkiye’de de 23 bin 576 adetlik satış ile Toyota’nın 2018 binek otomobil satışlarının yüzde 77’sini oluşturdu.

Hibrit Satışları Türkiye’de 10 Bini Aştı

Hibrit teknolojisinin öncü ve lider markası Toyota, 2020 yılına kadar globaldeki her binek modelin bir hibrit versiyonunu sunma hedefine Türkiye’de bir yıl öncesinden ulaştı. Bugüne kadar Türkiye’de 10 bin adetlik hibrit otomobil satışı gerçekleştiren Toyota, yeni nesil Corolla Hybrid’in de katılmasıyla sadece 2019 yılı için toplamda 12 bin adet hibrit otomobili Türk kullanıcısıyla buluşturmayı hedefliyor.  Türkiye’de bugüne kadarki toplam hibrit satışından fazlasını bir yıl içinde aşmayı planlayan Toyota, geniş hibrit ürün gamı ile hibrit teknolojisindeki gücünü ortaya koymaya devam ediyor.

SUV Segmentinin Lideri de Toyota

Toyota başarısını öncüsü olduğu SUV segmentinde de sürdürüyor. 2017 yılını lider olarak tamamlayan RAV4, 2018 yılında da “Dünyanın en çok satılan SUV modeli” olarak öne çıktı. Bir önceki yıla göre yüzde 4 oranında artış elde eden Toyota RAV4, 2018’i 807 bin 116 adetlik satışla tamamladı. SUV segmentinde de Toyota’yı birinciliğe taşıyan RAV4, tüm segmentlerin değerlendirildiği genel sıralamada da dördüncü sırayı elde ederek dikkatleri üzerinde topladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org