www.autowritetr.com

Dünyanın en pahallı 10 bisikleti

Dünyanın en pahallı 10 bisikleti

1- Lamborghini X Cervélo P5X

Lüks otomobilleriyle tanınan Lamborghini, Cervélo ile birlikte çalışarak yenir bir P5X tasarladı. Sınırlı sayıda üretilen Cervélo P5X Lamborghini Edition, hem mikro hem de makro ayarlanabilirliğe ve dahili depolama alanına sahip. Bisikletin fiyatı 20.000 dolar.

2-Aston Martin 77-One

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin, Factor Bikes ile bir araya gelerek 77-One bisikletini yarattı. Aston Martin’in en gelişmiş ve en pahalı olan bu modeli, F1 parçaları, Le Mans, Moto GP ve dünyanın en hızlı yol araçlarının bazıları ile birlikte geliştirildi. Bisikletin değeri 39.000 dolar.

 3- Chrome Hearts X Cervelo Dağ Bisikleti

Chrome Hearts’ın sınırlı sayıda üretilen bu ultra lüks bisikleti, Cervélo ile birlikte tasarlandı. Sanat eserlerini andıran bu bisikletin fiyatı ise 60.000 dolar.

4- Trek Madone 7 – Diamond

Lance Armstrong Vakfı Gala’sında karşımıza çıkan Trek Madone 7 – Diamond, açık artırma ile 75.000 dolara satılmıştı.

5- Aurumania Crystal Edition Gold Bike

Zarif ve sade bir tasarıma sahip olan bu bisiklet, 24 ayar altın kaplama ve 600 swarovski kristaliyle süslenmiş. Şu an bir müzede sergilenen Aurumania Crystal Edition Gold Bike’ın fiyatı ise 114.000 dolar.

6- Kaws – Trek Madone

Trek Madone’un Brian Donnelly ile tasarladığı bu bisiklet, stil, konfor ve zarafetin mükemmel birleşiminden oluşuyor. Bisikletin fiyatı 160.000 dolar.

7. Trek Yoshitomo Nara Speed Concept

Trek Yoshimoto Nara bisikleti, güzel resimleri ve parlak mavi çerçevesiyle oldukça eğlenceli görünüyor. Sotheby’s’de açık artırmaya çıkarılan bu bisiklet 200.000 dolara alıcı bulmuştu.

8. Goldgenie Altın Kaplama Bisiklet

Goldgenie’nin bu bisikleti vites zincirlerinden, tekerleğine kadar tüm detaylarıyla 24 karatlık altın ile kaplanmış. Sınırlı sayıda üretilen bu bisikletin fiyatı 393.000 dolar.

9. Butterfly Trek Madone

Kelebek kanatlarıyla donatılmış Butterfly Trek MadoneDamien Hirst tarafından tasarlandı. Pembe ve mor desenlerle dekore edilen bu bisikletin fiyatı 500.000 dolar.

10. Beverly Hills Edition

Hugh Power tarafından tasarlanan 1 milyon dolar değerindeki bu bisiklet, dünyanın en pahalı bisikleti olma özelliğini taşıyor. 24 ayar saf altından yapılan Beverly Hills Edition, elmas süslemeler ve timsah derisinden oluşuyor.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ