EFSANELER BİR ARADA

EFSANELER BİR ARADA

COHIBA ve ZENITH

İkisi de kendi alanında birer efsane olan Zenith ve Cohiba, mükemmeliyet ve ayrıcalığa dayanan üretim felsefeleriyle rakiplerinden birkaç adım ayrılmaya devam ediyor. Zenith, bir buçuk asırlık görkemli tarihiyle horoloji dünyasının en değerli aktörlerinin başında gelirken, Cohiba da puro tutkunlarının vazgeçilmezi olarak biliniyor.

Zenith’in bu yıl 50.yaşını kutlayan Cohiba’ya özel ürettiği limitli El Primero kronograf ise aslında bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi anlamına geliyor. 50 adet pembe altın, 500 adet çelikle limitli tutulan ve tüm detaylarıyla Cohiba ruhunu kadrana taşıyan özel model, zarafet ve teknik üstünlüğü bir araya getirerek bu dev işbirliğine yakışır bir üretim olarak öne çıkıyor.

Üretim felsefesi ve şirket vizyonu olarak birçok temel değeri paylaşan Zenith ve Cohiba; benzersizlik, hassasiyet, mükemmeliyet ve ayrıcalık kavramlarına büyük önem veriyor. Koleksiyonerler, iki dev markanın da her bir üretimi için gün sayarken, Cohiba için üretilmiş ilk saat olan El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition bu noktada büyük ilgi çekecek gibi gözüküyor. Öyle ki, Zenith’in Küba efsanesinin 50.yılı için ürettiği bu özel model, dünyanın en ayrıcalıklı purolarının ruhunu bu kez bileklere taşıyor.

Öte yandan, Zenith’in Mart ayında Rolling Stones’un tarihi Küba konserini özel bir modelle kutladığını unutmamak gerekiyor. Köklü üretici; etkileyici üretimiyle bu tutkulu, duygusal ve samimi ülkeyle bağlarını iyiden iyiye sıkılaştırıyor.

Zenith CEO’su Aldo Magada, İsviçreli markanın Cohiba ile yaptığı işbirliğinden duyduğunu memnuniyeti belirtirken, iki şirketin ortak değerlerinin altını çiziyor: “Havana’nın en önemli markası olan Cohiba, tüm üretimlerinde en mükemmele ulaşmak için çabalıyor. Tıpkı bizim 150 senedir her gün yaptığımız gibi… Tüm amacı müşterilerine eşsiz bir deneyim yaşatmak olan bu iki şirket bir araya gelince, ortaya da arkasında olağanüstü bir zanaatkârlık olan bir saat çıkıyor. Artık söz koleksiyonerlerde.”

03.2047.4061.76.C494_A02

İKONİK BİR PARÇA
Pembe altın versiyonu 50, çeliği ise 500 adet üretilen büyüleyici El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition, ilk bakışta kestane renk tonlarıyla öne çıkıyor. Bu seçim akıllara doğrudan puroları getirirken, Havana kahverengisi kadran ve Cohiba’nın ikonik motiflerini taşıyan dikey çizgiler saate bambaşka bir hava veriyor. Dünyaca ünlü yerli şef Taino’nun profilinin Zenith ve Cohiba logolarının arasında kullanılması ise en küçük detayların dahi atlanmadığını ortaya koyuyor.

Horoloji tarihinin en prestijli mekanizmalarından El Primero’nun hayat verdiği yeni model; 42 mm çapındaki kasası, yalın çizgileri, yivli tepesi ve yuvarlak kronograf düğmeleriyle de dikkat çekiyor. Bombeli safir camın altındaki ibrelere SuperLuminova uygulanması okunabilirliği maksimize ederken, saat 11 pozisyonunda ise İsviçreli markanın en ayırt edici tasarım öğesi olarak bilinen kadran penceresi yer alıyor. Saatte 36 bin frekansla çalışan ve saniyenin onda birini ölçebilen COSC sertifikalı otomatik kronograf El Primero 4061, bu pencereden tüm ihtişamıyla izlenebiliyor. 282 parçadan oluşan, silikon eşapmana sahip olan ve 50 saati aşkın güç rezervi sağlayan ayrıcalıklı kalibre, 1969 üretimi dünyanın en hassas seri üretim kronografı El Primero efsanesini bir adım daha ileri taşıyor. Mekanizmanın Côtes de Genève dekorasyonlu rotoru ise şeffaf kasa arkasında Cohiba’nın 50.yıl logosu ile birlikte görücüye çıkıyor.

En sofistike koleksiyonerin tercihi olması beklenen El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition, kullanıcılara bu özel parçaya yakışan ayrıcalıklı bir ahşap kutuda ulaşıyor.

KÜBA EFSANESİ
İsviçre saat endüstrisinde bir öncü rolünde olan Zenith gibi, Cohiba da Havana topraklarının en önemli yüzü olarak tanınıyor. Tamamen el yapımı olan Cohiba puroları en elit koleksiyonerlerin vazgeçilmezi olarak öne çıkarken, 1966 ve 1982 yılları arasında Küba hükumetinin tüm yabancı devlet adamları ve diplomatlara Cohiba purosu hediye ettiği biliniyor. Efsanevi markanın ismi ise ilk puroyu üreten Taino Hintlilerin tütün yapraklarının sarılmış haline verdikleri addan geliyor. Cohiba, ilk günden beri en özel yöntemleri kullanarak başka hiçbir markanın elde edemediği standartlara ulaşıyor ve komplike aromasıyla puro tutkunlarını farklı bir dünyaya davet ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ