EStar Elektrikli Kamyon

EStar Elektrikli Kamyon
  • Güncel
  • 31 Temmuz 2015 15:32
  • 2.024

Elektrikli Araçlar için Eyüp ATEŞ Haberleri Başladı

İstanbul’a ilk otomobil, ikinci meşrutiyetin ilanından hemen sonraki günlerde getirilmişti. Önceki dönemlerde otomobil ithal edilmek istenmişti; lakin izin çıkmamıştı. ilk otomobillere halk tepki göstermiştir. Basra mebusu Züheyirzad Ahmet Paşa’nın üstü açık ve kırmızı renkli otomobili, insanları çileden çıkartan gürültüsü, kokusu ve çevreye verdiği rahatsızlıklardan dolayı “baş belası” olarak nitelendirildiği kaynaklarda ye almaktadır. Üstü açık ve kırmızı renkli bu otomobil saatte 20 kilometre sürat yap*maktadır.
Refik Halid Karay, Züheyirzade’nin üstü açık otomobiliyle ilgili olarak şu satırları kaleme alır: “Buna binenler sanki kutuplara gidecekmiş gibi sıkı sıkı*ya kürkler giyerler, aracın rüzgarından korunmak için, gözlerine taşçı gözlükleri gibi geniş gözlük takarlar ve yedek olarak da ellerinde şallar bulundururlardı.”
Buna ek olarak günümüzde de yerli marka elektrikli otomobile karşı çıkanlar ve içten yanmalı otomobiller varken elektrikli neyimize diyenler bizim(benim ) kutuplara gideceğimizi düşünebilirler .İnsan sonuçta yıllar geçse de aynı düşüncede bulunanlar var .Zamanında o gürültülü aracı istememişler şimdide elektrikliyi istemeyebilirler.Atı alan Üsküdar’a gitmeden BİZ yolumuza devam edelim !
0405_fedex_630x420
navistar-estar-1_653
m-dsc00123
Amerikan Navistar adlı firmanın geliştirmiş olduğu EStar Elektrikli kamyon bugün ki araştırma konum . .Kargo şirkelerine özel olarak tasarlanan bir ürün .Nevastar firmasının 2009 yılında 39.200.000 $ bir yatırımla projeye başlamış .2010 Yılı sonunda 400 EStar ürünü satışı gerçekleşmiş.Tahminimce bu aractan ülkemizde bulunmamakta .Aracın performans olarak değerlerine bakarsak ,Lityum iyon pil kullanılarak geliştirilmiş .160 Kilometrelik bir menzili bulunuyor . Yük taşıma kapasitesi 4.000 Kg olarak yapılmış olarak tam dolu bir bataryaya 8 saatlik bir enerji ile gerçekleşiyor . EStar’ın pil paketi 220 volt bölünmüş fazlı şarj cihazı ile, 80 kilovat / saat Lithium-Ion oluşur. Paket çıkarılabilir ve sadece 20 dakika içinde yer değişimi yapılabiliyor Araç sehir içi kargo için düşünülmüş olup 80 Km bir hıza sahip.

EStar kamyonun alçak tabanlı tasarımı kolay yükleme / boşaltma sağlamakta.Şehir içinde kamyonların motorlarından çıkan o ses kirliğinden kurtulmak için bire bir arac motorun sessizliği ile kendini sevdirecek . Aracın 70 kW 102 hp bir güc ile A123 Markalı Pilller kullanılmış.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org