www.autowritetr.com

Ferrari 812 Competizione A

Ferrari 812 Competizione A

Unutmayın sınırlı sürüm Ferrari 812 varyantı olduğu Ferrari bir kaç hafta önce ortaya? O zamanlar bir adı yoktu. Ferrari bu sorunu bugün çözdü. Artık gizemli 812’nin 812 Competizione olarak adlandırılacağını biliyoruz. Sadece bu da değil, Ferrari, 812 Competizione A adlı Targa üst versiyonunu piyasaya sürerek bizi şaşırttı.

Eksik tavanın yanı sıra, Competizione A temelde Competizione ile aynı otomobil. Ferrari’nin standart Competizione için böylesine ayırt edici ve aero odaklı bir çatı tasarlaması göz önüne alındığında, tavanı kaybetmek bu özel durumda diğerlerinden daha etkili. Coupe, arka camın olmasını beklediğiniz yerde devasa bir alüminyum kapak kullanıyor ve ek bastırma kuvveti oluşturmak için vorteks jeneratörleriyle dolu.

Bu tasarım Competizione A ile mümkün değildi, ancak Ferrari bir çözüm bulduğunu söylüyor. A, havayı arka spoylere doğru yönlendirmek için tasarlanan uçan payandalar arasında yeni bir köprü elemanıyla telafi ediyor. Ferrari, bu tasarımın “bastırma kuvvetini 812 Competizione ile aynı seviyeye getirdiğini” iddia ediyor. Köprü, havayı yönlendirmenin yanı sıra, sürtünmeyi azaltmak için de tasarlanmış.

Tüm önemli Ferrari V12, normal Competizione’den A’ya taşıyor. 6,5 litrelik V12, motorun bu son versiyonunda muazzam bir 818 beygir gücü ve 510 pound-feet tork üretiyor. 9.500 dev / dak’ya kadar tüm devri. 0-62 mph süresi 2,85 saniyede ve en yüksek hız 211 mph’de belirtiliyor – her ikisi de coupe için, çünkü Ferrari henüz Targa top A için bu özellikleri kesinleştirmedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ