FİLO KİRALAMADA BİR İLK

  • 14 Ekim 2014
  • 1.364 kez görüntülendi.
FİLO KİRALAMADA BİR İLK

Türkiye’de filo kiralama işi 10-15 yıl geçmişe sahip yeni sayılabilecek bir sektör.

Sektörün aktif büyüklüğünün 2014 senesinde 10 milyar TL’nin üzerine çıktığı, uzun dönem operasyonel filo kiralama yapan şirket sayısının 29 bin’e ulaşırken, dolaşımdaki araç sayısının da 200 bin’i geçtiği söyleniyor. Ancak filo kiralamanın avantajlarıyla ilgili olarak orta ve küçük ölçekli şirketlerde henüz farkındalık seviyesi çok düşük. Ayrıca kiralama yapacak firmalar filo kiralama şirketlerinden öncelikle “adil fiyat” bekliyor ve “fiyat ” kriterini ön sıraya yerleştiriyor.
Bu potansiyeli gören Otoredi , sunduğu günlük araç kiralama online platformu hizmeti yanında offline uzun dönem kiralama arabuluculuğu hizmetini de kurumsal müşterilerine aynı kalitede taşımak için bir ilki gerçekleştirmek üzere start vermiş. Anlaşmalı seçkin filo kiralama firmaları ile sektörde bir ilki gerçekleştirmeyi hedefleyen Otoredi’nin önümüzdeki dönemde uzun dönem araç kiralama arabuluculuğu işini kiralama sektörünün yapı taşları arasında önemli bir yere taşıması olası görünüyor.
Ortaya koydukları hizmet öyle çok ta karmaşık değil. Firmaların araç kiralama ihtiyaçlarına en uygun çözümü tarafsız ve bağımsız olarak bulmak üzere, en uygun model için, anlaşmalı oldukları seçkin araç kiralama firmalarından en iyi fiyat teklifinin en hızlı şekilde verilmesinden, şirket araçlarının teslim edilmesi aşamasına kadar olan süreçte kiralama yapacak firmalar adına ücretsiz olarak çalışıyorlar. Kısacası şirketlerin uzun dönem araç kiralamasında, filo kiralama sektörünün en güvenilir firmalarından en iyi şartları sağlıyorlar.
İddiaları ise basit olduğu kadar, filo araç kiralayacak firmaların “adil fiyat” beklentisini karşılamak için de çok etkili gözüküyor. “Bırakın size en iyi şartları almak için filo kiralama sektörünün en güvenilir firmaları ile biz pazarlık yapalım” diyorlar. Böylece şirket aracı kiralamalarınız için zaman kaybetmiyorsunuz ve araç kiralama uzmanı Otoredi sizin için en iyi teklifleri araştırırken siz de diğer işlerinize odaklanıyorsunuz.
Otoredi kurucusu Kurthan Tarakçıoğlu yapmış olduğu değerlendirmede; “Arabuluculuk bizim icat ettiğimiz bir iş şekli değil. Zaten farklı sektörlerde de başarıyla uygulanıyor. Amerika ve Avrupa’da ise araç kiralama sektöründe de uygulamada olan bir sistem. Otoredi olarak online günlük oto kiralama hizmetlerinin yanında bize ulaşmakta olan aylık ve uzun dönem kiralama taleplerinin, uzman danışmanlar tarafından birebir takip edildiği, kurumların da güvenle araç kiralama yapabileceği bir platform olma iddiasını korumaya devam edeceğiz. ”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
YENİ PEUGEOT 208: YENİLİKÇİ VE GENÇ Peugeot 208’in direksiyonuna ilk defa oturduğum zaman dikkatimi ilk...
Porsche, tamamen elektrikli ilk spor otomobil modelleri Taycan Turbo S, Taycan Turbo ve Taycan 4S’ten...
SEAT’ın amiral gemisi Leon, tamamen yenilendi. Şu ana kadar üretilmiş en güvenli SEAT olan yeni...
Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, bu yıl dijital ortamda gerçekleşen CES 2021’de yeni nesil...
808 bin liradan başlayan fiyatlarla Land Rover’ın premium kompakt SUV’u Range Rover Evoque, vergi avantajı...
Sanal pistlerde elde ettiği şampiyonluklarıyla adından söz ettiren ve simülasyondaki gücünü gerçek pistlere de taşıyarak...
Emre GÜLER yazdı… Konuya girmeden önce, masaya kartlarımı koymak istiyorum. Elektrikli araçlarla ilgili çok şey...
Alpine Cars, Renault Sport Cars (RSC) ve Renault Sport Racing (RSR), Alpine amiral gemisi altında...
İki üretici Instagram’da atıştı. Hidrojen yakıt hücrelerine “aptal hücre” diyen Elon MUSK’a meydan okudu. Jim...