FORD, Geleceğe Çalışıyor

FORD, Geleceğe Çalışıyor

Ford, MWC 2017’de “City of Tomorrow” konseptiyle geleceğin teknolojilerini tanıttı

Ford, mobil dünyanın zirvesini Barselona’da buluşturan Mobile World Congress’te (Dünya Mobil Kongresi – MWC) “Yarının Şehri – City of Tomorrow” konsepti doğrultusunda geliştirdiği yeni nesil teknolojilerini tanıttı. Şirket, elektrikli ve sürücüsüz araçlar ile drone’ları teslimat yapmak üzere bir araya getiren “Autolivery” teknolojisi, akıllı telefonlardan araçlara erişim sağlayan FordPass gibi ileri teknoloji çözümlerini katılımcılara aktardı.

Bu yıl altıncı kez katıldığı Dünya Mobil Kongresi’nde yeni nesil teknoloji çözümlerini ve uygulamalarını tanıtan Ford, “Yarının Şehri” konseptini ve geleceğin şehirlerine nasıl katkı sunacağını katılımcılara aktardı. “Yarının Şehri” konsepti, otonom ve elektrikli araçların yerel ulaşım sistemi ile uyumlu bir şekilde çalıştığı, günümüzde karşı karşıya olduğumuz trafik ve hava kirliliği gibi sorunlarını ortadan kalktığı kentsel bir altyapıya katkı sunuyor. Şirket, geliştirdiği teknolojiler ve bağlantılı araçlarla, daha verimli ve daha temiz bir ulaşım ekosistemi oluşturmak için kentsel altyapı ile iletişim kurmayı ve böylece yaşamı daha iyi hale getirmeyi hedefliyor.

Araçla ilgili parametreler her yerden kontrol edilebiliyor

Dünya Mobil Kongresi’nde en yenilikçi teknolojik çözümlerini tanıtan Ford, FordPass uygulaması ile sürücülere otomobillerini sanal olarak dünyanın herhangi bir yerinden kilitleme ve açma imkanı sunuyor. Bunun dışında, FordPass aplikasyonu ile müşterilerine, yakıt ve yağ seviyeleri, lastik basıncı, alarm sistemi ve aracın bulunduğu yer gibi parametreleri kontrol etme fırsatı sağlıyor. SYNC Acil Yardım özelliği, dahili modemi kullanarak kaza anında otomatik olarak Acil Sağlık Hizmetleri ile bağlantı kurarken, Traffic Live özelliği de en uygun rota hesaplaması için gerçek zamanlı güncellemeleri sürücülere sunabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ