FORD Puma ST hibrit (FORD’un ilk hibrit otomobili)

FORD Puma ST hibrit (FORD’un ilk hibrit otomobili)

Ford , firmanın şimdiye kadarki en güçlü 1.0 litrelik motoruyla satışa çıkacak olan  Ford Puma ST hot crossover’ın hafif hibrit bir versiyonunu ortaya çıkardı  .

Ford Puma ST Powershift olarak adlandırılan bu araç , mevcut ST’de görülen 1.5 litrelik turbo benzinli üçlü yerine yedi ileri otomatik şanzıman, kayışa entegre marş jeneratörü ve 48V ile ortak olan daha küçük 1.0 litrelik bir versiyonla değiştiriyor.

Puma zaten bir hafif hibrit aktarma organı ile sunuluyor, ancak Puma ST Powershift yaklaşık %10 daha fazla güç üreterek 152 hp’den 167 hp’ye çıkarıyor. Bu arada tork 182 lb ft’ye yükselirken, 0-100 km/s hızlanma 7,4 saniyede tamamlanıyor – standart Puma ST tarafından sunulan 6,7 saniyeden biraz daha yavaş. 

Ford, 144g/km CO2 emisyonu ve yaklaşık 37mpg ortalama yakıt tüketimi ile yeni motorun ekonomi seviyelerini artırmaya ve emisyonları azaltmaya yardımcı olacağını söyledi. Standart Puma ST, ortalama 35mpg yakıt tüketimi rakamıyla 152g/km yayıyor. 

“Küçültülmüş bir motor ve elektrikli teknolojinin birleşimi, erişilebilir günlük performans sağlarken yakıt tüketimini ve emisyonları azaltmaya yardımcı oluyor. Yeniden kalibre edilmiş Powershift şanzımanla birlikte bu paket, akıllı performans ve duygusal ST sürüş keyfi sunuyor,” dedi Ford Performance Avrupa patronu  Stefan Muenzinger.

Puma ST Powershift, aynı aktif egzoz, 11.4:1 direksiyon oranı ve 325 mm ön fren diskleri ile normal Puma ST ile aynı şasiye dayanıyor. 

19 inçlik bir alaşım jant setine otururken, standart donanım deri efektli koltuklar, ısıtmalı ön cam, kablosuz telefon şarjı, Ford’un Sync3 bilgi-eğlence sistemi, ön ve arka park sensörleri, Apple CarPlay ve Android Auto’yu içerir. 

Puma ST Powershift, siyah tavan, ızgara çerçeveleri, kapı aynası kapakları, tavan spoyleri ve yan mızraklarla birlikte gelen yeni Azure Mavisi boya seçeneğiyle öne çıkıyor.

Arka koltuklar yukarıdayken 456 litre olan hafif hibrit teknolojisinin eklenmesine rağmen bagaj alanı standart otomobille aynı kalıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org