www.autowritetr.com

“FUARA BİLET 30 LİRA, VIP GÜNÜ 30 LİRA”

“FUARA BİLET 30 LİRA, VIP GÜNÜ 30 LİRA”
  • Güncel
  • 22 Mayıs 2015 06:17
  • 1.353 KEZ OKUNDU

İstanbul Auto Show’un BASIN AÇILIŞI

“FUARA BİLET 30 LİRA, VIP GÜNÜ 30 LİRA”
İstanbul’un en hırçın yaşanan günlerinden birinde İstanbul Auto Show için, Söğütlüçeşme-Beylikdüzü arasındaki mesafeyi kat etmek için ve saat 9 da orada olabilmek için saat 6 da evden yola çıktım. (Acıbadem).
Otomobilimle gitmeyi göze alamadım zira, trafik yüzünden öğlenden sonra orada olabilirdim. Hadi oldum park etmek için sorun yaşar mıydım bilmem. Ama sorun olmazmış.
Neyse, 1 saat 40 dakikalık bir metrobüs yolculuğundan sonra, Fuar alanına geldim. –ki büyük akıllılık etmişim. Dönüşte trafiği gördüm ve “aklımı seveyim “ dedim kendi kendime.
Bu arada Metrobüs, İstanbul içinde bu mesafeyi gidecekler için çok büyük kolaylık. Hiç trafiğe takılmadan geçebiliyorsunuz. Ha kalabalık mı? Evet.
Harika. Sabah simitçiler ve çay satanlar iş başında, zaten çalışanlar iş başı yapmak üzere sokaklarda. Allah herkese kolaylık versin.
Metrobüs merdivenlerinden inip Fuar alanına girerken bir ses dikkatimi çekti.
“FUARA BİLET 30 LİRA, VIP GİRİŞ 30 LİRA”
Yanaştım satıcıya “kaça” dedim. “ 30 lira” cevabını aldım. “Bizde her fuara bilet olur, başka yerde 50 lira bizde 30 lira. Hem de içerde bir tomar manken var. Bu gün özel açılış günü. Aslında bu fiyat az bile ama sabah sabah halka iyilik olsun diye satıyoruz. Son günü fiyat daha da artar. Lamborjini ve tüm markaların 50 den fazla yeni arabası var içeride. Ha bir de hediyeler de cabası” diye bir cevap alınca mesleğimi söyledim ve elinde biletlerle fotoğraf çekmek istedim. Ama izin vermedi hatta “ne beni meşgul ediyorsun, git başımdan “ dedi. Hatta ısrar etsem etraftaki arkadaşlarını bile çağırabilirdi, sanırım 5-6 kişilerdi.
Bu olayı, yabancı gazeteci veya açılışa gelen firma yetkilisine nasıl anlatırız ? Bilemedim ? İyi ki fark eden olmadı.
Pek hoş olmayan bu durumdan sonra içeriye girdim.
Fuarın içi haliyle kalabalıktı. Son hazırlıklar, son temizlikler, ses provaları vs vs.
Eh artık bir çay-kahve ve sigara zamanı geldi. Ama ne mümkün, içeride her yemek satan yer saat 9 da açıyormuş. Bu arada önünüzde taze poğaçalar börekler duruyor. Ama saat 9 bekleniyor. Buna da peki deyip beklemeye başladım. Fakat belli görevliler çatır çatır kahvaltılarını insanların gözünün içine bakarak yaptılar, kahve çay ve sigaralarını da içtiler. Yerlerine geçip saatin 9 olmasını beklediler.
Bu da tamam saat 9 oldu bu sorun da ortadan kalktı.
FUAR AÇILDI.
Fuar birkaç dakika gecikmeyle açıldı.
Bakan Fuarı gezdi ve basın için organize edilen gün ve basın toplantıları başladı.
Her marka zaten epi topu 80 kişiyi geçmeyen, otomobil konusunda uzman gazetecileri bilgilendirmek amacıyla düzenledikleri toplantılarına başladılar AMA O NE ? Basın toplantılarında hiç görmediğim insanlar, ellerinde firma çantaları bu toplantılarda. Giyiminden kuşamından belli ki, gazeteci olmayan birileri bu toplantılarda ellerinde onlarca çanta; aslan gibi toplantı izliyor.
Bekledim cidden soru sormalarını!
En önemlisi ise, her 15 dakikada bir planlanan basın toplantıları. Değil gazeteci olmak, firma yetkilisi bile olsanız iki toplantı arasını fuar içinde geçmeniz (eş-dost-arkadaşla selamlaşmanız dahil ) 20 dakika sürer. Zira bir eksik tüm markalar orada. Açılışından yani 10 ile 15 arasındaki sürede 20 tane toplantı –ki hepsi de 10 dakika sürse 20X10= 3 SAAT. Ve tüm toplantılar 15 de bitti.
BASIN GÜNÜNDE BASIN MENSUPLARINA 5 SAAT VERİLDİ.
Keşke toplantılar daha uzun sürelere bölünse, madem firmalar için çok önemli olduğu söylenen basın toplantıları biraz daha geniş sürelere yayılsa, basın toplantılarına sadece basın mensupları girebilse, keşke basın KİT’leri bitmese, keşke fuarda BASINI BİLEN masa çalışanları olsa.
İnsanın aklına “ Her halde, firma yetkilileri fuara 5 saat ayırabiliyorlar” diye geliyor.
Toplantılar sonrası, zaten günlük gazete çalışanları işlerinin başına geçmek zorundalar.
Bence BASININ OLMADIĞI, BASININ SADECE BİR AYRINTI OLDUĞUNUN HİSSETTİRİLDİĞİ BİR BASIN AÇILIŞI OLDU.
Maksat mı? Ben onu bilemedim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org