“GELECEĞE YOL AL”

“GELECEĞE YOL AL”
  • Güncel
  • 19 Temmuz 2014 18:01
  • 1.755

AYGAZ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI UYARIYOR

Aygaz, gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla “Geleceğe Yol Al” projesini başlattı. Proje kapsamında saha etkinlikleri, basın, internet ve sosyal medya yoluyla kamuoyunun iklim değişikliği hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor. www.gelecegeyolal.com internet sitesinde iklim değişikliğinin yarattığı tahribata dikkat çekilirken, Avrupa Birliği tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’nin önemine de vurgu yapılıyor. Projenin saha çalışmaları için “Uzay Kapsülü” şeklinde
özel olarak tasarlanmış bir eğitim modülü kullanılacak.
“Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek.
_DSC6775k
Aygaz, gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya yaratmak amacıyla “Geleceğe Yol Al” projesini başlattı. Proje kapsamında saha etkinlikleri, basın, internet ve sosyal medya yoluyla kamuoyunun iklim değişikliği hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor. www.gelecegeyolal.com internet sitesinde iklim değişikliğinin yarattığı tahribata dikkat çekilirken, Avrupa Birliği tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’nin önemine de vurgu yapılıyor. Projenin saha çalışmaları için “Uzay Kapsülü” şeklinde özel olarak tasarlanmış bir eğitim modülü kullanılacak. “Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek. Uzay Kapsülünü ziyaret edenler, çevreye saygılı bir tüketim gerçekleşmediği takdirde olabilecekler hakkında bilgi edinecek.

UZAY KAPSÜLÜ EKİM AYINA KADAR 11 İLDE
Saha etkinliklerinde, iklim değişikliğinin olası sonuçlarını etkileşimli olarak anlatmak üzere “uzay kapsülü” şeklinde özel bir eğitim modülü kullanılacak. Gelecekten dünyamıza gelmiş bir uzay aracı olarak kurgulanan uzay kapsülünün içine giren ziyaretçiler, iklim değişikliği sonucunda gelecekte olabilecek felaketler hakkında bilgi edinecek. Ziyaretçilere, kapsül içinde geçirdikleri süre boyunca animasyon videoları ve dokunmatik ekranlar yardımı ile iklim değişikliğine karşı yapabilecekleri konusunda seçenekleri sunulurken, unutulmaz bir deneyim yaşatmak hedefleniyor.

UZAY KAPSÜLÜNE İSTİNYE PARK’TA BÜYÜK İLGİ
“Uzay Kapsülü” BUGÜN (19 Temmuz, Cumartesi) Sarıyer İstinye Park’ta ziyaretçileriyle buluştu. Uzay Kapsülü” Ekim ayı sonuna kadar, 11 kente daha ulaşacak. “Uzay Kapsülü’yle”, tüketicilere iklim değişikliğinin çevreye, ekonomiye ve sağlığa verdiği zarar anlatılırken, çevreci ürün olan otogazın yararları ve araç dönüşümlerinin nasıl gerçekleştirileceği konusunda bilgiler aktarılacak.

TÜKETİCİLER INTERNET YOLUYLA DA BİLGİLENECEK
Geleceğe Yol Al Projesi ile Avrupa Komisyonu tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’ye dikkat çekmeyi hedefleyen Aygaz, proje kapsamında hazırladığı www.gelecegeyolal.com sitesini yayına aldı. İklim değişikliğine yol açan faktörleri ve iklim değişikliğinin çevre, sağlık ve ekonomi üzerinde yaratacağı etkileri anlatan sitede, tüketicilere günlük alışkanlıklarında yapacakları küçük değişikliklerle nasıl büyük bir fark yaratabilecekleri anlatılıyor. Bu kapsamda sitede ulaşımda karbon ayak izini en aza düşürmek için seçeneklerden biri olan otogaz dönüşümüne dikkat çekiliyor.

ETKİNLİK YER VE TARİHLERİ

İL AVM AKTİVİTE TARİHİ
İstanbul Anadolu Caddebostan 12 Temmuz 2014
İstanbul Avrupa Meydan AVM 13 Temmuz 2014
İstinyepark 19 Temmuz 2014
Bayrampaşa Forum 20 Temmuz 2014
Kocaeli Outlet 16 Ağustos 2014
Bursa Kent Meydan 30 Ağustos 2014
İzmir Forum 6 Eylül 2014
Aydın Forum 13 Eylül 2014
Adana M1 20 Eylül 2014
Antalya 5m Migros 27 Eylül 2014
Konya M1 11 Ekim 2014
Kayseri Forum 18 Ekim 2014
Samsun Piazza 25 Ekim 2014
Gaziantep Forum 1 Kasım 2014

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ