www.autowritetr.com

Good Year’ın Akıllı Lastiği

Good Year’ın Akıllı Lastiği

Goodyear, Akıllı Konsept Lastiği ‘TripleTube’u Cenevre’de Tanıttı.

– Goodyear Cenevre Uluslararası Motor Show’da “Triple Tube” konsept lastiğin tanıtımını gerçekleştirdi. Goodyear’ın Lüksemburg’daki İnovasyon Merkezi tarafından geliştirilen lastik, yol koşullarına göre şişerek veya inerek sürücüler için geliştirilmiş performans ve çok yönlülük sunuyor.
– Lastiğin bir kavise girmeden önce şeklini “hazırlamasına” izin veren ve geleceğin otonom araçlarında kullanılabilecek teknolojiyle üretilen bu konsept lastik, Goodyear’ın yenilikçi bakış açısıyla geleceğe nasıl yön verdiğinin bir örneği olarak öne çıkıyor.
Goodyear’ın geliştirdiği bu konsept lastik, yol koşullarına göre otomatik olarak üç farklı pozisyona göre kendisini ayarlayabiliyor. Böylece tek bir lastikle üstün performans kriterleri karşılanmış oluyor. Bu performans parametrelerin başlıcaları şunlardır:
• Eko/Güvenlik Pozisyonu: Optimum sıkılık dağılımı ile düşük yuvarlanma direnci sunarak yakıt tüketimini azaltır. Ayrıca, yol ile temas halinde geniş bir ayak izi bırakarak kuru zeminde üstün frenleme performansı sağlar.
• Sportif Pozisyon: Aktif konik şekil ile optimum temas alanı sağlayarak kuru zeminde üstün yol tutuşu sunar.
• Islak Sürüş Güvenlik Pozisyonu: Lastik sırtının merkezinde bulunan kabarık dişleri ile lastiğin çapı artırılarak, lastiğin dar ve uzun bir alan kaplaması sağlanır. Böylece lastik, yüksek suda kızaklama direnci sunar.
Lastikte, havayı ana hava odasından üç ayrı hava odacığına hareket ettiren bir iç pompa bulunmaktadır. Birden fazla hava odasının bulunması, bir odanın patlaması durumunda bile sürücüye yolculuğuna devam etmesi imkanını verecek şekilde, daha fazla hareket kabiliyeti sağlar. Son olarak, Triple Tube lastik yanağı, orijinal ekipman üreticisinin jant görünümüne uygun şekilde özelleştirilebilir.
Triple Tube konsept lastik hamuru, 2014 yılında yine Goodyear tarafından geliştirilmişl bir teknoloji olan pirinç çeltiği külünden elde edilen silika ile yapılmıştır ve tamamiyle sürdürülebilir malzemedir.
Lüksemburg’daki Goodyear İnovasyon Merkezi Genel Müdürü Jean-Pierre Jeusette konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Triple Tube, Goodyear mühendislerinin başarısının somut bir kanıtıdır. Bu teknolojiyi Cenevre’de bir konsept lastik olarak tanıtıyor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Goodyear olarak tüketicilerin iyi hissetmelerini ve gitmek istedikleri yere endişe etmeden ulaşmalarını sağlamak konusunda kararlıyız” dedi.
Jeusette, sözlerine şöyle devam etti: “Bu bakış açısıyla ürettiğimiz lastikler, yolculuğunuz nereye olursa olsun en iyi performansı sağlamak üzere size eşlik eder. Bu lastikler, CO2 emisyonlarını azaltarak ve sürdürülebilir malzeme kullanımı ile sağladığı çevresel faydaların yanı sıra, patlasa bile gidebilecek şekilde geliştirilerek hareket kabiliyeti sunar ve güvenlik konusunda da avantajlar sağlar”.
Pazara sürülmeyecek olan bu lastik, sadece bir konsept geliştirme çalışmasıdır. Goodyear bünyesinde konsept lastikler, şirketin inovasyon sürecinin bir parçası olarak tasarlanır ve olası çözümleri tartışmak ve mühendislerin akıllı bir gelecek için akıllı çözümler sunabilmek amacıyla alışılmışın dışında düşünmesini sağlamak için geliştirilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org