www.autowritetr.com

Goodyear’dan tatile çıkacak sürücülere 12 önemli ipucu!

Goodyear’dan tatile çıkacak sürücülere 12 önemli ipucu!
  • Güncel
  • 12 Ağustos 2015 10:01
  • 1.615

Goodyear yaz aylarında yola çıkacak olan sürücülere güvenli sürüş için öneriler sunuyor.

•Goodyear 12 ipucu ile, güvenli ve keyifli bir yolculuk için hazırlığa, sağduyulu bir sürüş stiline ve davranışlara dikkat çekiyor.
Her sene, Avrupa’nın farklı bölgelerinden sayısız turist, tatil merkezlerine gitmek için arabalarıyla uzun yolculuklara çıkıyor. Goodyear, bu yolculuklardaki güvenliğin önemine dikkat çekmek amacıyla hayati ipuçları sunuyor.

Geçtiğimiz yıl, Avrupalılar’ın %42’si karayolundan yurtdışına seyahat etti ve bunların %65’i araba ya da motor kullanıyordu.[i] Ancak, kalabalık bir aileyle ve son derece sıcak hava koşulları altında yapılan seyahat, beraberinde yüklü bir aracı kullanmak gibi potansiyel zorlukları da beraberinde getirir.
Yapılan araştırma, arızaların ve teknik sorunların %32’sinin tatil için yola çıkıldığında meydana geldiğini göstermektedir[ii]. Ancak, yolculuğa başlamadan önce iyi bir hazırlık ve planlama yaparak arabayla çıkılan tatili çok daha keyifli hale getirmek mümkün.

Goodyear Tüketici Lastikleri Pazarlama Müdürü Burak Şenay, “Yaz demek, işlek yollarda ve aşırı sıcakta uzun mesafeler kat etmek demektir. Goodyear, bu yaz sezonunda keyifli ve güvenli bir yolculuk geçirebilmeleri için sürücülere, seyahat öncesi hazırlık önerileri ve yoldayken dikkate alınması gereken ipuçları sunuyor” dedi.
Goodyear’dan yaz sezonunda güvenli sürüş için 12 ipucu!

04_bagaj_yerlestirme
Yola çıkmadan önce:

1. Eşyalarınızı arabanıza yerleştirirken bir takım temel kuralları yerine getirdiğinizden emin olun: Çok fazla ağırlık aracınızın sürüş tarzını olumsuz şekilde etkileyebileceği için arabanızı aşırı yükle doldurmayın. Bir station wagon araçta, ani fren durumunda eşyaların fırlamasını engellemek için arka bagajı bir fileyle araç içinden ayırın. Arka bagaj tamamen doluysa, bir portbagaj ya da treyler kullanın.
2. Treyleri çekmeden önce her şeyin emniyetli bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Treylerdeki farları, frenleri, lastikleri, bağlantı parçalarını ve araç ile treyler arasındaki emniyet halatlarını iki kez kontrol edin.
12_lastikler_hava_basinci
3. Yolda giderken, emniyet mesafesini koruyun. Ayrıca, sizin önünüze geçmek istediklerinde fark edebilmeniz için gözünüz arkanızda akan trafiğin üzerinde olmalı.
4. Yolculuk sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları, ulaşabileceğiniz, alması en kolay yerlere koyunuz.
5. Tatillerinizde lastiğin patlama olasılığına karşı hazırlıklı olun. Goodyear’ın patlakken yol alabilen lastiklerine sahip değilseniz, arabanız için hangi seçeneğin en iyisi olduğunu (yedek lastik veya lastik şişirme takımı) kontrol edin ve yanınızda yol yardım servisinin telefon numarasını bulundurun.
6. Farklı ülkelerin farklı hız limitleri vardır ve bazı ülkelerin kendine ait yazılı olmayan kuralları da mevcuttur. Örneğin; Fransa, Almanya ve İsviçre’de, hız kameraları için hatırlatıcı işaretlere güvenmenize izin verilmez, birçok Avrupa ülkesinde gündüz farlarını açık tutmak zorunludur ve İtalya’da yazın kış lastiği kullanmak yasaktır. Ülkelere göre detaylı ipuçları için Goodyear Yol Güvenliği Uygulamasını indirebilirsiniz.
7. Yola çıkmadan önce mutlaka iyice dinlenin. Eğer yola erkenden koyulabilecekseniz, trafiğin yoğun olduğu saatlerden önce evinizden çıkın. Bu şekilde trafik sıkışıklığından ve güneşin yoğun ve direkt ışınlarından kurtulabilirsiniz.
Yoldayken:
8. Aracın tamamıyla eşya yüklü olması manevra kabiliyetini etkiler ve buna alışması da zaman alır. Ayrıca, tüm aileyle ve çok sayıda bavulla seyahat ettiğinizde, dikkatinizi dağıtan daha fazla şey olacak, görüşünüz azalacak ve daha uzun bir durma mesafesi gerekecektir. Bu hususları aklınızda bulundurun.
9. Arabanızın camlarında hali hazırda güneşlikler bulunmuyorsa, bu yaz sezonunda bunlardan satın almayı düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra, yolculuk saatlerinizi günün daha serin zamanlarına denk gelecek şekilde planlayın.
05_yol_yardimi
10. Aileleriyle seyahat edenler, özellikle de arka koltukta çocukları oturuyorsa, gözünü yoldan ayırmadığına emin olmalıdır. Bir araba, 100km/saat hızında giderken saniyede yaklaşık 30 mt yol alır. Üç saniyeliğine arkanıza dönüp çocuklarınıza bakmanız ciddi sonuçlara neden olabilir.
11. Evcil hayvanların araba içinde serbestçe gezinmesine asla izin verilmemelidir! Emniyet kemeri ya da iyi havalandırılan bir kafesle güvenliklerini sağlayın.
12. Aracınız, yolcular ve valizlerle tamamen dolu haldeyse, lastik basıncı da artacaktır. Yaz sıcağı da lastiklerdeki hava basıncını artırır. Yolculuk öncesinde lastikleriniz “soğukken” lastik basıncı kontrol edilmeli ve basınç seviyesi yüklü aracın ağırlığı göz önünde bulundurularak ayarlanmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org