www.autowritetr.com

Hangi araç platformlarını paylaşacakları kilit bir konu?

Hangi araç platformlarını paylaşacakları kilit bir konu?

Fiat Chrysler CEO’su Peugeot ile son birleşme görüşmelerinin iyi gittiğini söyledi

BRÜKSEL – Fiat Chrysler’in genel müdürü Michael Manley Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Peugeot sahibi PSA ile dünyanın 4 numaralı otomobil üreticisini oluşturmak için birleşme görüşmelerinin iyi ilerlediğini ve 12-14 ay içinde bir anlaşma yapmayı umduğunu söyledi.

Bir endüstri toplantısının oturum aralarında Reuters’e konuşan nihai anlaşmayı geciktirebilecek herhangi bir engel beklemediğini söyledi.

“Görüşmeler gerçekten iyi ilerliyor,” dedi Manley, Fransız otomobil üreticisi ile başkanlığını yaptığı Avrupa otomotiv birliği (ACEA) tarafından yapılan brifing öncesinde görüşmeler hakkında.

Görüşleri, iki otomobil üreticisinin, küresel talepteki yavaşlamaya ve daha sıkı emisyon düzenlemelerine göre daha temiz araçlar üretmenin maliyetlerine yanıt olarak güçleri birleştirmek için yaklaşık 50 milyar dolarlık bağlayıcı bir anlaşma yapmayı kabul etmesinden bir ay sonra geldi.

Manley’in anlaşmayı 2021 yılının başlarında tamamlaması için zaman çizelgesi, şirketlerin Aralık ayında yaptığı tahminle uyumlu.

Fiat ve Peugeot şimdi birleşmenin nasıl çalışacağına dair ayrıntılara giriyor, bunlar arasında hangi araç platformlarının (bir aracın teknolojik temelleri) kombine bir şirketteki hangi ürünlere uyacakları seçiliyor.

Manley, farklı yerlerdeki müşteriler hala çok farklı otomobilleri tercih ettiklerinden, kombine bir grupta birden fazla platform için yer olduğunu söyledi.

“Bu küresel platform zor bir canavar.” “Aklımdaki bu büyük bir küresel platform kavramı neredeyse bir efsane, ama bu önemli miktarda işe alım yapmayacağımız anlamına gelmiyor.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ