www.autowritetr.com

HATALI PANDEMİ YÖNETİMİ TÜRKİYE’de F1’i ETKİLEYECEK Mİ?

HATALI PANDEMİ YÖNETİMİ TÜRKİYE’de F1’i ETKİLEYECEK Mİ?

İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeye eklemesinin ardından F1 durumu değerlendiriyor.

Formula 1, durumu değerlendirdiğini ve Türkiye’nin İngiltere’nin kırmızı listesine eklenmesinin ardından önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sunacağını söylüyor.

Formula 1, geçtiğimiz ay 2020’de salgın hastalık programına geri dönen Türkiye’nin 2021 takviminde Kanada’nın yerini alacağını duyurmuştu.

Bu, Formula 1’in Kanada tarafından yolculara empoze edilen 14 günlük karantinadan muafiyet alamamasının ardından geldi.

Formula 1, sezonun yedinci turu olarak Azerbaycan Grand Prix’sinden bir hafta sonra 13 Haziran’da İstanbul Park’ı ziyaret edecek.

Ancak Cuma günü, İngiltere hükümeti Türkiye’yi 12 Mayıs Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere kırmızı listesine ekledi.

Kırmızı listedeki ülkelerden dönen Birleşik Krallık vatandaşlarının, hükümet onaylı bir otelde 10 gün süreyle karantina altına alınması gerekiyor.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, kırmızı listedeki ülkelerin “aşırı durumlar dışında ziyaret edilmemesi gereken ülkeler olduğunu” vurguladı.

10 Formula 1 ekibinden yedisi, FOM’un yayın ekibinden ve diğer çeşitli personelden gelen personel ile birlikte Birleşik Krallık’ta bulunuyor.

Formula 1 tarafından Cuma akşamı yapılan açıklamada, “İngiltere hükümetinin Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamaları ile ilgili yaptığı açıklamanın farkındayız ve durumu değerlendiriyoruz ve önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sunacağız” dedi.

2021’deki olaylardan İngiltere’ye dönen personel, bu süre zarfında iki zorunlu test ile 10 gün boyunca evde izole etmek zorunda kaldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ