Hurda Willy’s araçlar doktorunun’ elinde hayat buluyor

Hurda Willy’s araçlar doktorunun’ elinde hayat buluyor

Aydınlı kaporta ustası Erol Atik, 50 yıldır hurda cipleri yenileyerek hem turizmin hem de meraklılarının hizmetine sunuyor.

AYDIN – KIVANÇ UĞUR

Aydın’da çevresindekilerce “cip doktoru” olarak nitelenen Erol Atik, 50 yıldan bu yana hurdaya ayrılmış cipleri yenileyerek, trafiğe çıkmalarını sağlıyor.

Efeler ilçesi Sanayi Caddesi üzerindeki tamirhanede tek başına hurda bir cipe 3-4 ayda yeniden hayat veren Erol usta, meslek hayatında yüzlerce cipi hem turizmin hem de meraklıların hizmetine sundu.

Aydınlı kaporta ustası 60 yaşındaki Erol Atik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1970 yılında sanayide bir cip ustasının yanında çırak olarak işe başladığını, 1977 yılında da kendi tamirhanesini açtığını anlattı.

O günden bu yana ciplerle uğraştığını, hurdaya ayrılmış olan araçları tamir ettiğini belirten Atik, şu anda 1946 model bir cip üzerinde çalıştığını kaydetti. Atik, “Eskiyen, hurda cipler çürük, kötü durumda bana gelir. Komple tek başıma elden geçiririm, kaportasını, çamurlukları elde yaparak yeniden ayağa kaldırırım.” dedi.

“Tümüyle el işçiliği yapıyorum”
Ciplerin onarılmasında en zorlu işçiliğin kaporta olduğunu ifade eden Atik, şöyle konuştu:

“Eski cip meraklıları ya da turizmde bunu kullanmak isteyenler hurda cipleri bana getirir. Nostaljik ciplerin ana aksamının onarılmasında hazır parça kullanmıyorum. Tümüyle el işçiliği yapıyorum. Ben mesleğime aşığım.”

Bir cip 3-4 ayda bitiyor
Tamirhanesinde eskiden çırakları olduğunu ancak son yıllarda çırak bulamadığını ifade eden Atik, sabır ve sevgiyle bir cip üzerinde yaklaşık 3-4 ay uğraştığını, yılda 4-5 hurda cipi kullanıma hazır hale getirdiğini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org