HYUNDAI Kona EV

HYUNDAI Kona EV


Crossover, Ioniq 5 ve 6’dan öğrenilenlere dayanan yeni çoklu aktarma organı platformuyla “yükseltilecek”

Kore’de satışta olan ve bu yaz Avrupa’ya gelmesi beklenen yeni Kona, orijinalinden sadece altı yıl sonra geliyor. Benzinli, hibrit ve elektrikli versiyonlarla sunulmaya devam edecek – ancak birinci nesil versiyon bir ICE arabası olarak geliştirilirken, yeni model için öncelik “elektrikli” olmasıydı.

EV, Avrupa’daki ilk nesil Kona satışlarının yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyor ve kıtanın elektrikli arabalara geçmesiyle bu oran gelecekte keskin bir şekilde artacak. Hyundai tasarım şefi Sang-Yup Lee, otomobilin hem boyut hem de kalite açısından ‘yükseltilmesine’ odaklanıldığını söyledi.

4355 mm’de yeni Kona, öncekinden 175 m daha uzun; ayrıca 25 mm daha geniş ve 20 mm daha yüksek, dingil mesafesi ise 60 mm uzatılmış.

Kona EV iki aktarma organı ile sunulacak: Standart versiyonda 154bhp motor ve 48.4kWh pil (134bhp ve 39kWh’den), Long Range modeli ise 65.4kWh motoru koruyor ancak çıkışı 13bhp artırılarak 214bhp’ye çıkıyor.

Kona hem Güney Kore’de hem de Çek Cumhuriyeti’nde üretilecek.

Küçük SUV, ebat olarak büyümesinin yanı sıra , selefine kıyasla biraz daha büyük bir pil paketi ve biraz daha fazla beygir gücü karşımıza çıktı. Ve kuzeni Kia Niro EV’ye karşı da hafif bir üstünlüğü var .

Elektrik 1,4 kWh’lik bir motorla artırılmış. 65,4 kWh’lik bir pil takımı ile donatılmış. Bu çok fazla olmasa da, biraz daha fazla menzil sağlıyor. WLTP aralıkları karşılaştırıldığında, yenisi 484 km yerine 490 km gidebiliyor. Mevcut Kona elektriklinin menzili ise 415 km.

Daha büyük platform aynı zamanda, döşeme ve malzemelerin algılanan kalitesini artırmaya odaklanan önemli ölçüde daha fazla iç alan olduğu anlamına gelir. EV, çok motorlu bir makinede nadir bulunan düz bir zemine sahip ve arkada büyük bir orta konsol ve ‘eğrisiz’ koltuk sırası sağlamış. Bagaj ise 92 dm3 artarak 466 dm3’e ulaşmış.

Sürücü kontrolleri orta konsoldan direksiyon kolonu koluna taşınmış, ön panelde ise bir çift 12,3 inç ekran bulunuyor. Ayrıca isteğe bağlı 12 inç baş üstü ekranı da var.

Güç konusuna gelecek olursak, şu anda neredeyse kesin olarak aldığımız uzun menzilli Kona Electric, 218 beygir gücü üretiyor; bu, eski Kona’dan veya mevcut Niro’dan 17 daha fazla. 156 beygir gücünde aynı torka ancak çok daha az güce sahip.

Hyundai ayrıca, başta Electric olmak üzere yeni Kona’nın özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı. Ioniq 5 ve 6’da olduğu gibi, sürücü konumu için yatırılabilen bir “rahatlama koltuğu” seçeneği var. Araçtan yüke çift yönlü şarj, Ioniq’lerde olduğu gibi, ya iç priz yoluyla ya da dışarısı için bir CCS adaptörüyle de mevcuttur. Pik şarj oranları verilmedi, ancak Hyundai %10’dan %80’e şarj etmek için 41 dakika tahmin ediyor. Ayrıca kameralarla kör nokta izleme, uyarlanabilir hız sabitleyici, dijital anahtar ve uzaktan park asistanı gibi birçok teknik özellik mevcuttur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org