www.autowritetr.com

HYUNDAI “SEVEN” (7)

HYUNDAI “SEVEN” (7)

Hyundai Seven Concept ve Ioniq markası için gelecek bir elektrikli SUV için consepti serisinin başlangıcı olacak. Ioniq Serisinin bundan sonra concept otomobillere benzemesi de neredeyse kanıtlandı.

Tasarım muhtemelen konseptten en büyük paket olacak. Karşılaştırmalar Ioniq 5’e “Parametrik Piksel” önünde ve büyük tasarım öğeleri olarak arka tarafta baskın ışıkları göze çarpıyor. Ön tarafta dar, enlemesine genişlikte şerit, güzel orantılara sahip daha düşük pikselli farlarla güçlendirilmiş ve “piksel” tasarımın yarı ön ızgarada devam etmesi de çekici olmuş. Hyundai, aerodinamik çatısının ve ekstra uzun dingil mesafesinin içten yanmalı motor tekliflerinden açık ara farklar olduğunu söylüyor.. Güçlü, tıknaz çamurluklar, Hyundai’nin bu otomobilin en azından arazi kabiliyeti olacağı da bekleniyor.

Son derece büyük arka cam, diğer tasarım öğelerinin yalnızca ışıklar ve üzerinde “SEVEN” yazan dar bir alt tampon olduğu için tüm arka kısma haki. Üzerinde Hyundai logosu bulunan camın içinden geçen bir gövde şeridi var ve logonun bugün yeni Hyundai modellerinde bulunandan biraz farklı.

Bu konsepte neyin güç verdiğine gelince, Hyundai her şeyin kendi E-GMP platformunda olduğunu söylüyor . 300 kilometreden fazla bir hedef aralığı belirtti, ancak Hyundai bunda ısrarcı değil. Ayrıca ne kadar güç ürettiğini de bilmiyoruz.  Hyundai, 350 kilovatlık bir şarj cihazıyla şarj etmenin 20 dakika içinde %10’dan %80’e çıkacağını belirtiyor.

Seven Concept’in Concept Land’e daha da geniş ve derin yolculuklar sunacak. Döner koltuklar ve arkada kavisli bir koltuk ile iç mekanın daha çok oturma odası gibi olduğu görülüyor. Kapıların sütunsuz olması, araca giriş çıkışı çok kolay hale getiriyor. 

Tasarımcılar iç mekanı, otonom araçlar moda olduğunda kullanacağımız bir iç mekan olarak hayal etmişler. “Kontrol çubuğu” (direksiyon ) olmaması da çok dikkat çekici.  SEVEN”da ayakkabı dolabı ve buzdolabı gibi değişik bölmeler de sabit olarak bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org