“İÇ PAZAR 1,5 MİLYONA ULAŞIRSA YABANCI YATIRIMCI TÜRKİYE’YE GELECEKTİR”

“İÇ PAZAR 1,5 MİLYONA ULAŞIRSA YABANCI YATIRIMCI TÜRKİYE’YE GELECEKTİR”

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, otomotivde yeni yabancı yatırımcı çekmek için iç pazara işaret etti;

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, üretimde Avrupa’da ilk beş içinde yer alan Türkiye’nin ilk üç sırayı zorlaması ve yeni yabancı yatırımcıyı çekmesi için iç pazarın 1,5 milyon adetlik satışlara ulaşması gerektiğini söyledi. Mersin, Türkiye’nin kalifiye iş gücü, yan sanayisi ve lojistik konumuyla otomotiv sektörü için benzersiz bir konumda olduğunu dile getirerek “Otomotivde yatırım için iç pazar çok önemli. Yeni yatırımcıları çekmek için iç pazar satışlarını 1,5 milyon adede taşımanın yollarını aramalıyız. Hem insan kaynakları,  hem de plaza olarak otomotiv yetkili satıcılarının yaptığı yatırımlar 1,5 milyon satış adedine göre olan yatırımlardır. Bu nedenle Türkiye’nin lokomotif sektörünü devletimizin desteklemesi lazım” dedi.

Mersin, genç nüfusuyla Türkiye’nin büyük bir potansiyeli barındırdığını sözlerine ekleyerek şunları söyledi;

“Türk otomotiv pazarının ivmelenmesi için öncelikle vergi dilimlerinin güncellenmesi lazım. ÖTV baremlerinin güncellenmesi ve arkasından gelecek kalıcı hurda teşviğiile birlikte ekonomimizi istikrarlı ve stabil hale getirmemizgerekiyor. Bunlar yapıldığı takdirde Türk otomotiv pazarı 1,5 milyon adetlere ulaşır ve arkasından da yeni yabancı yatırımcıların dikkatini çekeriz. Yabancı yatırımcı iç pazar için gelecektir. Bunun yanında yatırım teşvikleri için devletimizin yapacağı atılımlar damutlaka olacaktır. Böylelikle hem istihdama büyük katkı sağlanacak aynı zamanda da ekonomik olarak büyük katma değer ortaya çıkacaktır.”

Pazar 800 bini Geçer

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, BDDK’nın aldığı taksitlendirme kararının yansıma ve sonuçlarının ilk olarak temmuz ayı sonunda görüleceğini de kaydederek “Otomotiv sektörünün bundan ne kadar etkileneceğini görmek için ay sonunu beklemek gerekiyor. Bu karardan hızlı bir şekilde dönülmesi gerektiğine inanıyorum. Otomotiv sektörünün etkilenmesi birçok sektörün de etkilenmesi anlamına geliyor. Ekonomik istikrar veçip krizindeki belirsizlikler aşıldıktan sonra pazarın ilk altı aydaki gibi devam edeceğini ve pazarın da yıl sonunda 800 binin üzerinde kapanacağını öngörüyorum” şeklinde konuştu. Mersin, ÖTV baremlerinin güncellenmesi ve eylül ayından sonra faizlerde bir düşüş gerçekleşmesi halinde bu adetlerin daha da yukarı taşınabileceğini de kaydetti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org