İngiltere açıkladı: “6 dev üretici elektrikliye geçecek.”

İngiltere açıkladı: “6 dev üretici elektrikliye geçecek.”

Geçen hafta Glasgow’da düzenlenen İklim Zirvesi’nde alınan kararlar açıklanmaya başladı. Bu kararlardan bir tanesi otomotiv sektöründeki “elektrikli araçlar” a geçişi hızlandıracak. Küresel ısınma tedbirleri içinde büyük önem taşıyan fosil yakıtlar, yerine yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak ve karbon ayak izini azaltmak adına çalışmalar böylelikle hız kazanmaya başlayacak. Doğal olarak, otomobil firmalarından daha da çok elektrikli otomobil üretimi olacak.

Uluslararası Enerji Ajansı’nın verilerine göre, otomobiller, kamyonlar, gemiler, otobüsler ve uçaklar tüm küresel karbon emisyonlarının yaklaşık dörtte birini oluşturuyor ve bunun büyük bir kısmı karayolu taşıtlarından geliyor.

Volvo, Ford Motor, General Motor, Mercedes-Benz,  BYD Co, Jaguar Land Rover ve TATA, 2040’a kadar küresel ısınmayı önlemeye yardımcı olacak en son girişim olan Glasgow’daki iklim görüşmelerinde taahhüdü imzalamaya hazırlanıyordu.

Volvo, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli hale gelmeyi şimdiden taahhüt etti.

TATA, Jaguar’ı tamamen elektrikli yapmayı planlarken; diğer markaları için de geçişi hızlandıracak.

GM, “2035 yılına kadar %100 sıfır emisyonlu araçlara geçiş için çalışma taahhüdü bildirgesini desteklemek için diğer şirketler, hükümetler ve sivil toplum kuruluşlarının yanında yer almaktan gurur duyduğunu” söyledi.

Ford katılımını doğruladı ve “Başarılı olmak için herkesin birlikte çalışmasını gerektirecek” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org