İnsan odaklı VOLVO, Hain Ailesi’ni sunar

İnsan odaklı VOLVO, Hain Ailesi’ni sunar

Volvo Cars, otonom otomobiller geliştirirken öncelikle insan diyor

Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, otonom sürüşe sahip otomobiller geliştirmekle ilgili kendine özgü yaklaşımını Detroit Otomobil Fuarı’nda dört kişilik bir aileyi tanıtarak açıkladı.

İsveç’in Göteborg şehrinde yaşayan Hain ailesinin üyeleri, gerçek trafikte, gerçek otomobiller kullanılarak, gerçek hayatın içinde düzenlenen bir otonom sürüş araştırma programında yer alan ilk kişiler oldular.

Volvo Car Group Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, konu hakkında şöyle söylüyor, “Biz Volvo’da işleri her zaman farklı şekilde yaparız”, “Ana odak alanımız her zaman insan ve insanların hayatını kolaylaştırmak olmuştur. Teknoloji, yolculuğu daha güvenli, sürdürülebilir ve daha rahat bir hale getirerek müşteri deneyimini artırmalıdır”

Volvo Cars, pek çok otomobil üreticisi firmanın tam otonom sürüşe sahip otomobiller üretmek için acele ettiğini ve bu arada en önemli konuyu unuttuklarını düşünüyor: Onları kullanacak olan insan faktörünü. Volvo’nun eşsiz bakış açısını işte bu oluşturuyor: Teknolojiyi başka şekilde değil, sürücünün rolüne göre geliştirmek.

Volvo Car Group Ar-Ge’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green, “Drive Me araştırma projesinin amacı, insanların hayatlarını daha da iyileştirmek ve toplum üzerinde iyi bir etki sağlamak. Biz, Ar-Ge süreçlerine sadece teknik konular olarak değil bütünsel bir bakış açısıyla bakıyoruz. Başka hiç kimse insan odaklı bir yaklaşımla otonom sürüş çalışması gerçekleştirmiyor” diyor.

Drive Me projesi, halktan, özel sektörden ve akademik dünyadan çeşitli katılımcıların dahil olduğu ortaklaşa yürütülen bir araştırma programı. Büyük olasılıkla gerçek hayatın içinde düzenlenmiş olan en gelişmiş ve en iddialı otonom sürüş projesi. Proje kapsamında, 2017 yılında, İsveç’in Göteborg kentinde, yani Volvo Cars’ın evinde, yollarda, gerçek trafikte ve gerçek insanlar tarafından kullanılan 100’e yakın otonom sürüşlü otomobil yer alacak. Proje yakın gelecekte dünyada başka şehirlerde de gerçekleştirilecek.

Henrik Green şöyle devam ediyor, “İnsanlar otonom sürüşe dahil oldukları ya da olmadıkları zaman neler hissediyorlar bunun hakkında daha çok şey öğrenmek istiyoruz. Otomobile kontrolü teslim etme nasıl olmalı, otomobil otonom sürüşü gerçekleştirirken insanlar içeride nasıl vakit geçirmeliler işte tüm bunları bilmek istiyoruz”

Drive Me projesine liderlik eden İsveçli otomobil üreticisi, tam otonom sürüşe sahip ilk otomobilini 2021 yılında pazara sürmeyi planlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

prostitution in abu dhabi berlin intim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org